Uygulamalı Bilimlerin mezuniyet töreni gerçekleştirildi

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, dün gerçekleştirildi.

Uygulamalı Bilimlerin mezuniyet töreni gerçekleştirildi

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, dün gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
26 Mayıs 2017 Cuma 00:00
624 Okunma
Uygulamalı Bilimlerin mezuniyet töreni gerçekleştirildi

GİZEM GÖRÜR

Saat 16.00 sıralarında, Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen törene; Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Alper Arıtan, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Tören; saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Törende ilk olarak konuşan Okul Birincisi Ufuk Bağcı, törene katılanlara Hoş geldiniz dedi.

Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Adil Oğuzhan, “Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunun 1600 öğrencisinden bu dönem; İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü, Gümrük İşletme Bölümü, Uluslar arası Ticaret Bölümü, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümünden 240 öğrencinin mezuniyet törenleri münasebetiyle bir aradayız. Değerli genç öğrenciler; yaşamımızın en güzel ve heyecanlı günlerini Keşan’da geçirdiniz. Üniversitemizde aldığınız eğitimle, bundan sonraki hayatınızda ihtiyaç duyacağınız bilgileri burada edinmeyi öğrendiniz. Böylece size emek veren ailelerinizden ve öğretim elemanlarımızdan aldığınız bilgi ve görgüyü harmanlayarak geleceğe artık hazırsınız.

Doğrusu burada sizler, öğrenmeyi öğrendiniz. Bundan sonra da öğrenmeye devam edeceksiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda bilimi ve bilgiyi kendinize rehber ederek sizler Türkiye Cumhuriyetinin temeline önce sağlam bir ‘taş’ olan sonra da iyi bir vatandaş olun temennisi ile kendim ve Yüksek Okulumuzun Akademik ve İdari personeli adına sizlere başarı ve mutluluklar dilerken, yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.

BAŞARILI OLMAK MESLEK SAHİBİ OLMAK DEĞİLDİR

Törende daha sonra söz alan Osman Nuri Hatipoğlu ise öncelikle tüm katılımcılara “Hoş geldiniz” diyerek, şu ifadeleri kullandı: “Bugün bir kutlama günüdür. Öğrencilerimizin bu noktaya gelmelerinde hiçbir fedakarlık kaçınmayan anne ve babalara, öğrencilerimizin meslek sahibi olabilmeleri için bilgi ve deneyimlerini aktaran hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bugün öğrencilerimizin olduğu kadar anne, babalarının ve hocalarının gurur günüdür. Sevgili mezunlarımız; bu noktadan geriye doğru baktığımda asıl önemli olanın yaşamaya değer bir hayat sürdürmek olduğu kanaatine vardım. Başarılı olmak asla meslek sahibi olmak değildir. Başarılı olmak sevdiğiniz işi yapabilmek ve bu işi yaparken de huzurlu, mutlu, üretken ve sağlıklı olabilmektir. Bazen başardığınızı sandığınız için sevindiğiniz olaylar, sizin hayatı mutlu olmadan geçirmenize, bitirip tükenmesi neden olabilir. Bazen de başaramadığınız için olay kırıklığı yaşadığınız olan sizin mutlu ve dolu dolu bir hayat sürmenize sebep olabilir. Önünüzdeki hayat yolu ne kadar belirsiz olursa olsun ulaşacağı nihai nokta bellidir. Gerçek başarı baki kalan şu kubbede hoş bir seda bırakabilmektir. Diplomanız ve aldığınız eğitiminiz sizlere bundan sonraki hayatınızda önemli bir avantaj sağlayacak. Ancak hedefleri olanlarınız en avantajlılardır. Lütfen hedeflerinizi koyunuz.” 

KEPLER ATILDI

Tören sonunda okul birincisi Ufuk Bağcı’ya Osman Nuri Hatipoğlu’na, okul ikincisi Fatma Keskinsin’e Keşan Kaymakamı Nuri Özder, okul üçüncüleri Seher Şahin ve Cansu Balkız’a  ise Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan plaket verdi.

Daha sonra Bağcı, yaş kütüğüne plaka çaktı.

Tören, mezun öğrencilere belgelerinin verilmesi ve ardından meslek andının okunmasıyla sürdü. Mezunların kep atmasının ardından tören sona erdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol