Yunanca Kursu’nu bitirenlere sertifikaları verildi

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) düzenlediği Yunanca kursu, dün düzenlenen programda katılımcılara sertifikalarının verilmesi ile son buldu.

Yunanca Kursu’nu bitirenlere sertifikaları verildi

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) düzenlediği Yunanca kursu, dün düzenlenen programda katılımcılara sertifikalarının verilmesi ile son buldu.

Medya Keşan
Medya Keşan
09 Haziran 2017 Cuma 00:00
673 Okunma
Yunanca Kursu’nu bitirenlere sertifikaları verildi

AYŞİN SEÇİL GEZER

Keşan TSO Toplantı Salonu’nda, saat 14.00’da başlayan programa, Keşan TSO Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Mutaf, Yunanca Kursu eğitmeni Fatma Hasan Çirozlar ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı. Programda konuşmasına Yunanca olarak başlayan Alioğlu, “Hepinizi gönülden kutluyorum. 3 ay süren kurslarımıza yoğun bir katılım ve yüzde 50’nin üzerinde de sonuca kadar devam eden arkadaşlarımızı gönülden kutluyorum. Tabi sertifika bu işin başı, bundan sonrası siz katılımcıların pratiğine kalıyor. Daha çok pratik yapmak, bunu tabi sadece Yunanistan’a giderek pratik yapmaktan söz etmiyorum. Buraya her hafta sonu birçok Yunanlı geliyor. Onlarla pratik yapmak gerekiyor. Hatta hiç bulamazsanız kendi aranızda pratik yapabilirsiniz. Benimle karşılaştığınızda yapabilirsiniz. Eğer yapmazsanız 3 ayın sonunda bu öğrendiklerinizi de unutabilirsiniz. Çünkü bu temel bilgiler yüzeysel temel bilgiler, bu bir çocuğun ilkokuldan başlayarak yunanca öğrenmesine benzemiyor. Bu kadar işin arasında, bu kadar öğrenmek büyük başarıdır. Birçok arkadaşınız da zaten; gelemeyenler, başaramayanlar kursu bırakıyor. Onun için sizlerden ricam, bu kursun devamında pratiğinizi geliştirmek. Hiç sıkılmadan, utanmadan, yanlış mı söylüyorum demeden ısrarla pratik yapmak gerekiyor. Dolayısıyla hepinizi ben gönülden kutluyorum. Allah yolunuzu açık etsin. İşlerinizde de başarılar diliyorum.” dedi.

MUTAF: YUNANCAYA AĞIRLIK VERİYORUZ

Daha sonra söz alan Mutaf, katılımcılara teşekkür ederek başarılar diledi. Mutaf, “Yıllardır odamız bünyesinde bu tarz kurslar düzenlemekteyiz. Başka dillerde de kurslarımız oldu, İngilizce kursumuz oldu. Yunancaya özellikle ağırlık veriyoruz.  Neden, çünkü biz bir sınır kentiyiz. Yunanistan burada çok yakın bir komşumuz. İkili ilişkilerimizi geliştirmek, ticaret yapanların ticaretini geliştirmek adına birbirimizin dilini anlamaktan, birbirimize kendi dili ile ifadelerde bulunmaktan çok yarar sağlayacağımızı düşünüyoruz. Çünkü bunu özellikle burada yaşayan insanlar bilirler. Gelen misafirlerimize, tabi biz onları hep misafir olarak adlandırıyoruz, kendi dili ile birkaç kelime söyleyebilmek onların gözünde daha iyi bir intibah bıraktığını görüyoruz. Gittiğimiz yerlerde, onların geldiğinde karşılıklı konuşmalarımızda görebiliyoruz. Onun için tabi oda bünyemizde bu tip kurslar yapmaya devam edeceğiz. Sizleri de böyle bir kursa katıldığınız için, zamanınızdan bir özveride bulunduğunuz için, kendinizi geliştirmeye yönelik bir adım attığınız için tebrik ediyorum. Bundan sonrası Başkanımın da ifade ettiği gibi artık pratik yaparak seviyenizi daha da geliştirmektir. Umarım bunda da başarılı olursunuz. Hepinize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri verildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol