Mutaf: “Piyasanın hareketlendiğini görüyoruz”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Mutaf, Keşan ve Trakya bölgesindeki ticaret ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Mutaf: “Piyasanın hareketlendiğini görüyoruz”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Mutaf, Keşan ve Trakya bölgesindeki ticaret ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
12 Temmuz 2017 Çarşamba 00:00
423 Okunma
Mutaf: “Piyasanın hareketlendiğini görüyoruz”

AYŞİN SEÇİL GEZER

Sezondan ümitli olduklarını belirten Mutaf, mobilya sektörü ve diğer sektörlerde hareketlenmelerin başladığını kaydetti. Mutaf, “Düğün sezonu başladı. Sektör açısından durgun bir dönem geçirdik. Ülkemizin içinde bulunduğu süreçte geçtiği zorlu dönemden sonra özellikle bu sezona hem bölge ticareti yapanlar hem de mobilya sektörü adına umudumuz ve beklentimiz var. Bölgemizin sezonu dediğimiz tarım ve turizmin hareketlendiği yaz aylarını kapsadığı bu dönemde mobilya alışverişlerinin de düğünlerin başlaması ile beraber ciddi bir ivme yakalamasını umuyoruz. Çünkü buna sektör ve bölge olarak ihtiyacımız var. Kötü geçirdiğimiz bir dönemden sonra beklentimiz var açıkçası. Bayramdan sonra piyasanın biraz daha hareketlendiğini görüyoruz. Özellikle firmaların yaptığı kampanyalar, firmaların yapmış olduğu etkinliklerle ve müşterilerin bunlara vermiş olduğu cevapları gözlemlediğimiz zaman bu hareketliliğin biraz arttığını görebiliyoruz. Beklentimiz daha fazla, geçen yıla oranla bu beklentinin altında seyrediyor.” dedi.

SEZONDAN UMUTLUYUZ, BEKLENTİMİZ VAR

Döviz kurlarında yaşanan artışın Keşan’daki ticareti etkileyeceğini dile getiren Mutaf, “Sezonun ilerlemesiyle, temmuz ortalarından itibaren artış olacağını düşünüyorum mobilya sektöründe özellikle.  Yurtdışında, Batı Trakya’da yaşayan vatandaşlarımızın bölgeye bu aylarda bir ilgisi oluyor. Onlarında dövizin değerlenmesi ile birlikte bölgemizdeki alışveriş seçeneklerinin daha fazla olacağını, ülkemize rağbet edeceklerini düşünüyorum. O konuda da beklentimiz var sadece mobilya sektörü adına değil diğer ticaret yapanlarında beklentisi var. Yazlıkçıların tabi bayramdan sonra artık tam anlamıyla gelmeleri ile birlikte yazlık tarzı, bahçe mobilyaları gibi bu müşterilere yönelik mobilya satan kişilerin işlerinde de hareketlenme başladı. Bölgemizde çok ciddi anlamda; Bolayır, Gelibolu sahilinden Enez’e kadar yazlık müşterilerine Keşan ağırlıklı hizmet veriyoruz. Buradaki firmalar oradaki istekleri karşılıyor. Bölgemizde mobilya sektöründe ticaret yapan firmaların bu konuda ciddi bir beklentisi var. Yazlık sayısı her geçen gün artan bir yapılaşma var bu bizim sektörümüz için önemli bir alan. Bölgemizdeki ticaret bu sene tarımdaki verimliliğin yüksek olduğunu görüyoruz, bu bizim açımızdan olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Çiftçimizin yapacağı ticaretten de ümitliyiz. Çiftçimiz birkaç yıl sıkıntılı bir dönem geçirmişti. Bize ekonomik anlamda durgunluk getirmişti. Verimliliğin bizim ticaretimize de yansıyacağını düşünüyorum. Kısacası sezondan umutluyuz, beklentimiz var, ihtiyacımız var. Umarım verimli bir sezon geçer, bölge ticareti bundan ciddi anlamda bir pay alır.” şeklinde konuştu.

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol