Sevgili Başkan, sevgili Meclis Üyeleri,

Cenan Tetik

Sevgili Başkan, sevgili Meclis Üyeleri,

Cenan Tetik

Medya Keşan
Medya Keşan
20 Temmuz 2017 Perşembe 00:00
485 Okunma
Sevgili Başkan, sevgili Meclis Üyeleri,

Hani şehir efsaneleri vardır; yıllarca dilden dile anlatılan, unutulmayan... Halkımızın geleceğini ve kaderini belirleyen olaylar vardır.

Bir Örnek vermek gerekirse; İpsala' ya Coca-Cola fabrikası kurulacaktı ama o dönemin siyasileri izin vermedi diye yıllardır anlatılır...

İşte siz ve saygıdeğer meclis üyeleriniz bir de iktidar partisinin kabul oylarına destek veren muhalefet meclis üyesi bir ağabeyimle birlikte, kamuoyumuza ve halkımızın vicdanında yer tutacak bu unutulmayan şehir efsaneleri arasına girmeye adaysınız.

Neden mi?

Şöyle anlatayım;

"CAM FABRIKASI"

Bir iş adamı olan Şaban Tereci, 2 yıldır mücadele ediyor, direniyor, Meclis üyelerine mektuplar yazıyor...

İlçemizde 200 kişiye istihdam sağlayacak bir yatırım yapmak istiyor. Bu güne kadar ciddi paralar ödedi ve Ahır köy yani şimdiki Fatih Mahallesi mevkiinde araziler satın aldı. Fabrika malzemeleri için de 1 milyon 800 TL (eski parayla 1 trilyon 800 milyar) Türk Lirası yatırım yapmış ve malzemeleri bulunduğu topraklara getirmiş durumda.

Fabrika kurulmaya hazır. Tek eksik izin! Her şey hazır fakat siz ve sizinle aynı fikirde olan meclis üyeleriniz tarafından onay verilmediği için bu malzemeler de hurdaya dönmek üzere, haberiniz olsun.

Nasıl ki İpsala' mızda şehir efsanesi haline dönen Yaykın mevkiine Coca-Cola fabrikası kurulacaktı da hayvanlara mera yapılsın diye o dönemin yöneticileri tarafından izin verilmemiş ve engellenmiş diye yıllarca anlatılıyorsa siz ve arkadaşlarınız da halkımıza bunun hesabını veremezsiniz.

Sizler Belediye Başkanlığı makamının gücünü kullanarak İpsala' ya yatırım yapmak isteyen kişileri şahsi çıkarlarınız için engelliyor musunuz?

Halkımızın evlatları işsizlik sorunlarıyla boğuşurken, ilçemiz göç verirken,

Seçim meydanlarında bizleri iktidara getirin vaadi verip en az üç fabrika sözü verirken güç zehirlenmesi mi yaşıyorsunuz?

Sayın Başkan, bu fabrika alanının yanında ve arkasında yeriniz olduğu, değerinin iki-üç katı bedelle kendi tarlalarınızı bu beyefendiye satmak istediğiniz, önalım Hakkı kullanarak mahkemeye başvurduğunuz söyleniyor. Bu yapılanlar, bir şehri Amir ve yöneticileri için yenilir yutulur şeyler değil.

Beyler, bu konuda sizlerin halkı tatmin eden bir cevap vermenizi, hatta cevaptan da ziyade bu yatırımın olabilmesi için -karşısında durmak yerine- elinizden geleni yaptığınıza dair somut deliller göstermenizi dilerim. İpsala tarihinde, isminizin "yatırımları engelleyen başkan ve meclis üyeleri" olarak anılmaması için, çıkın bu yaşananları, İpsala halkı huzurunda samimice anlatın. Eğer anlatmazsanız, tarih sizleri hiçbir zaman affetmeyecektir. Saygılarımla...

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol