Bircan: “Erdoğan, ordumuzu aşağılayan afişlerin hesabını versin”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Erdin Bircan, dün yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında hazırlanan afişler ile ilgili eleştirilerde bulundu.

Bircan: “Erdoğan, ordumuzu aşağılayan afişlerin hesabını versin”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Erdin Bircan, dün yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında hazırlanan afişler ile ilgili eleştirilerde bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
13 Temmuz 2017 Perşembe 00:16
1646 Okunma
Bircan: “Erdoğan, ordumuzu aşağılayan afişlerin hesabını versin”

HABER MERKEZİ

ŞEHİT VE GAZİLER VEREN ŞANLI ORDUMUZDUR

Hazırlanan afişlerin ordumuzu küçük düşürdüğünü belirten Bircan, “15 Temmuz halkımızın hainlere karşı verdiği mücadeledir. 15 Temmuzla ilgili Cumhurbaşkanlığının hazırlattığı afişler ise şanlı ordumuza yapılan büyük bir hakarettir. 15 Temmuz afişleri ile ordumuzu küçük düşürmeye kimsenin hakkı yoktur. Bu yapılan afişlerde ordumuz aşağılanmaktadır. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Bu ordu Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığını yaptığı, kurtuluş savaşımızı kazanan ordudur. Afişlerle dil uzatılan ordumuz, yıllardır teröre karşı amansız mücadele eden, şehit ve gaziler veren şanlı ordumuzdur.” dedi.

15 TEMMUZ AFİŞLERİ İLE ŞANLI ORDUMUZA DİL UZATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Hazırlanan afişlerin, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni küçük düşürdüğünü ifade eden Bircan, “Ordumuzun içine hainleri sokanlar, 15 Temmuz’da darbe yapmaya çalışanları himaye edenler, ne istedilerse verenler, 15 Temmuz afişleri ile şanlı ordumuza dil uzatmaya çalışıyorlar. Ordumuz, içerisine yerleştirilen hainler olmasına rağmen, Ömer Halisdemir gibi kahramanlar çıkartmıştır. Bu kahramanlar sayesinde de yapılmak istenen darbeyi önlemiştir. Hiç olmazsa bu kahramanların anısına saygı gösterin. Öyle afişler yapmışlar ki, ordumuzu aciz gösteren, tüm orduyu suçlayan. Milletimizin tüm kesimlerinden bu afişlere tepki yağmaktadır. Her alanda son 15 yıldır liyakatsiz yandaşları göreve getirdiler. Ordumuzu aşağılayan afişleri bile yapmayı beceremediler. Afişlerin birindeki ağlayan askeri körfez savaşındaki fotodan çalanlar, başka bir fotoğraftan da arkada duran adamı çalıyor. Çalıntı fotoğraflarla ordumuzu küçük düşürmeye çalışanlara en güzel yanıtı halkımız ordusuna sahip çıkarak veriyor.” dedi.

ORDUMUZU AŞAĞILAYAN AFİŞLERİN HESABINI VERSİN

Bircan, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, ‘Sözde adalet yürüyüşü’ demiş. Kendisi, milyonların haklı talebini dile getirdiği Adalet yürüyüşümüze ve Maltepe’deki Türkiye tarihinin en kalabalık mitingine laf söyleyeceğine, kendi talimatı ile yapılan Ordumuzu aşağılayan afişlerin hesabını versin önce. Sayı saymayı İstanbul Valisinden, hesap yapmayı Bahçeli’den öğrenirsen, böyle sözde konuşmalar yaparsın.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
nalan 12 ay önce

O afislerde askeri asagilayan hicbirsey yok.bu milletin vatan ve ordu sevgisi zaten fitratinda var,kimseden ogrenecek degil.ama burdaki amac milli duygulari ve saygi olculerini hatirlatmak degil,aciz oldugunu anlayan bi chp linin daha bos bir vatan millet sakarya edebiyati yapmaya calismasidir.fotodaki askerin uzgun olmasi,onun asagilanmis oldugunu gostermez,kaldi ki 15 temmuzda halk ve ordu buna benzer sahnelerle burun buruna gelmistir.dikkat ettiyseniz,halktan biri askerin koluna giriyor.bi karmasa var,pisman olan ve hain olmak istemeyen asker goruntuleriyle olumlu bi algi olusturulmak istenmis.ama sizin su anki algi operasyonunuzu en aptal insan bile anlar.resmen yine bazi bosluklarinizi doldurdugunuzu sandiginiz milli cumleleri kullaniyor ve karsi tarafin milli duygulari zayif bi gorus oldugu algisi olusturmaya calisiyorsunuz.elinizdeki tek kart da bu ama hakiki degil.jokey yazan bir kartla oyun oynanmaz.ustelik ulke insanlarinin algisini kirletirken kumar oynanmaz.hele boyle gülünç bir sinirli tavirla.YANİ BU DA TUTMAZ