Bircan Sadık Ahmet’i andı

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan ve beraberindeki CHP Heyeti Gümülcine’de Batı Trakya Türk Azınlığı lideri Dr. Sadık Ahmet’in ölümünün 22’nci yılı anma törenlerine katıldı.

Bircan Sadık Ahmet’i andı

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan ve beraberindeki CHP Heyeti Gümülcine’de Batı Trakya Türk Azınlığı lideri Dr. Sadık Ahmet’in ölümünün 22’nci yılı anma törenlerine katıldı.

Medya Keşan
Medya Keşan
26 Temmuz 2017 Çarşamba 02:34
250 Okunma
Bircan Sadık Ahmet’i andı

HABER MERKEZİ

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ile İpsala’ya gelerek öncelikle CHP İpsala İlçe Örgütünü ziyaret etti. Bircan, İpsala Gümrük Kapısından Gümülcine’ye geçip Sadık Ahmet anmalarına katılacağını belirterek, “Bugün Emre kardeşim bizlerle birlikte oldu. Sağ olsun Sadık Ahmet’in anma törenine birlikte gidiyoruz. Her zaman Trakya için beraber oluyoruz birlikte hareket ediyoruz. 28 milyon Rumeli Balkan kökenli insan var. Bunu oya çevirirsek hakikaten etkilidir. Milliyetçilik ve bölgecilik yaptığımız an her şeyi değiştirebilecek gücümüz var. Bu gücümüzü bir türlü bu anlamda öne çıkaramadık. Bizler bu bölgeye önem vermezsek orada da başarı sağlayamayız. Bizler gitmişiz Balkanlar’ı beklemişiz, Rumeli’yi beklemişiz. Ne olmuş sonrasında 1912-1913’lerde geliyorsunuz ki işgali görüyorsunuz, işgalden sonra ki direnişi görüyorsunuz. Bizler bölgecilik yapmadan yine kendi özgüvenimizle bölgemizi en yükseğe taşımak durumundayız. İşte Muş’a gidiyoruz, Van’a Hakkari’ye beraber gittiğimizde Trakya Milletvekilleri olarak oralarda bulunuyoruz. Oralarda hem partiyi temsil ediyoruz hem de ülkenin gündemini oralarda yakalamaya çalışıyoruz. Tabi ki biz siyasi partiyiz tabi ki kendi partimizi iktidara taşıyacak şeyleri söylemek durumundayız ama bunu siyasetten değil yalnız şu biz çok iyi bir yol aldık AKP de şu anda batıyor ve her gün diktatörleşen Cumhurbaşkanı daha da aşağılara çekiyor onları. Yani iktidar da çok yakın ülkeyi yönetmeye de bizler hazırız, kadromuzla da hazırız. AKP kimsenin kurtaramayacağı bir ülke bırakmak için çalışıyor, ama bizim elimizde onun da hazır reçetesi var. Ve o reçeteyle biz ülkeyi yönetecek en iyi partiyiz. Bu ülkeyi ayağa kaldıracak olan tek parti yine Cumhuriyet Halk Partisidir. Cumhuriyet Halk Partisinin gerçek anlamda bu ülkenin sigortası olduğunu hep söyledim. Ve bu ülkenin kurtarıcısı yine Selanik’ten gelen bir Mustafa gibi yine Cumhuriyet Halk Partisi çıkacak bu ülkeyi kurtaracaktır” açıklamasında bulundu.

BATI TRAKYA TÜRKLERİNİN HAKLARI İÇİN ÖMRÜNÜ VERMİŞ BİR KAHRAMANDIR

Gümülcine’de Dr. Sadık Ahmet’in mezarı başında anma törenlerine katılan Bircan’a Emre Köprülü’nün yanında, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan ve CHP Batı Trakya Birlik Başkanı Selahattin Meriç eşlik etti.

Bircan, Sadık Ahmet’in Türk siyasal hayatında çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek, “Dr. Sadık Ahmet, 1985 yılında Batı Trakya Türklerinin sorunlarını uluslararası kamuoyuna duyurmayı amaçlayan bir imza kampanyası ile mücadele başlamıştır. Defalarca tutuklanmış, Batı Trakya Türklerinin hakları için ömrünü vermiş bir kahramandır” dedi.

Bircan, Sadık Ahmet’i saygıyla andığını belirterek, “Larisa'da yargılanırken, ‘Ben Türk olduğum için yargılandım’ diyen Sadık Ahmet bugün minnetle anmamız gereken bir ömrü Batı Trakya Türkleri için harcadı.” diye konuştu.

Bircan ve CHP Heyeti Dr. Sadık Ahmet’in mezarındaki anmadan sonra Gümülcine Türk Birliğine de bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol