Bircan: “Saldırıyı lanetliyorum”

HABER MERKEZİ

Bircan: “Saldırıyı lanetliyorum”

HABER MERKEZİ

Medya Keşan
Medya Keşan
15 Mayıs 2017 Pazartesi 10:19
1333 Okunma
Bircan: “Saldırıyı lanetliyorum”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yapılan saldırıya çok sert tepki göstererek, “Kalbi Edirne’ye hizmet için çarpan Başkanımız, sevgili dostum Recep Gürkan’a karşı yapılan saldırı girişimini lanetliyorum” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a Pazar günü pazaryerinde yapılan saldırının Edirne’nin gelişmesine, birliğine ve beraberliğine karşı yapıldığının altını çizerek, “Edirne huzur şehridir. Mutluluk şehridir. Böyle hareketler halkın sevgilisi Belediye Başkanına ve şehrimizin birlik ve beraberliğine kast edenlerin işidir. Belediye Başkanımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum” diye konuştu.

Yapılan saldırı ile ilgili gerekli soruşturmaların adli mercilerce yapıldığını kaydeden Erdin Bircan, “Barış ve huzur şehir Edirne’mize bu ve bu tip saldırılar birlik ve beraberliğimize kast ediyor ama bizim birliğimiz hiçbir güç bozamaz. Edirne halkı, Belediye Başkanının ve onun değerli hizmetlerinin her zaman arkasında olmuştur. Bundan sonra da destek olmaya devam edecektir. Bu saldırıyı bir kez daha lanetliyorum” dedi.

SALDIRI NASIL OLMUŞTU?

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, dün 1’inci Murat Mahallesi Kapalı Pazaryeri'nde kurulan girişimci kadınların yer aldığı kırsal kalkınma pazarına gitti. Tezgahları dolaşan Gürkan’ın yanına, aynı pazarda yumurta satan G. H. gelerek selfie çekmek isteğini söyledi. Gürkan'ın onaylamasıyla yanına yaklaşan G. H., bir eliyle cep telefonuyla selfie çekiyor gibi hazırlık yaptı. G. H., diğer eliyle avucunun içine aldığı yumurtayı Başkan Gürkan'ın yüzüne vurdu. Gürkan’ın yüzüne vuran G. H., korumaların müdahalesiyle uzaklaştırıldı, daha sonra ise olay yerinden kaçtı. Edirne Emniyet Müdürlüğü önüne kadar gelen G. H., polis ekiplerince gözaltına alındı.

Makam aracıyla Edirne Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’ne giden Belediye Başkanı Recep Gürkan ise sağlık kontrolünden geçirildi. Yumurtalı saldırgan G. H.’den şikayetçi olan Gürkan’ın sol gözünün içerisinde yırtık tespit edildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
emine 1 yıl önce

bu tarz olayların olması cok kotü nereye gıdıyo bu insanların kafası hep vurmak kırmak konusmayı unuttu türk milleti bıran önce türk milletının şuhurunu toplaması gerek ama şöyle bı durumda var koltuk sevdasına oturuyosan herseye hazırlıklı olcan sevılcende ögülcende yumurtada yıcen