Bostancı: " Sahil ve çevre düzeni ile daha iyi bir Enez hazırlama ihtiyacı hissettik"

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, dün yaptığı açıklamada, Enez'de yaz sezonunu değerlendirirken, amaçlarının daha iyi bir Enez olduğunu kaydetti.

Bostancı: " Sahil ve çevre düzeni ile daha iyi bir Enez hazırlama ihtiyacı hissettik"

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, dün yaptığı açıklamada, Enez'de yaz sezonunu değerlendirirken, amaçlarının daha iyi bir Enez olduğunu kaydetti.

Medya Keşan
Medya Keşan
17 Ağustos 2017 Perşembe 00:18
235 Okunma
Bostancı: " Sahil ve çevre düzeni ile daha iyi bir Enez hazırlama ihtiyacı hissettik"

AYŞİN SEÇİL GEZER

Bostancı, yaz aylarında Enez nüfusunun yaklaşık 3 katına çıktığını dile getirerek, "Son zamanlarda Enez 30-40 bin nüfus, yaz nüfusu ile birlikte 100 bin civarına çıktı. Ben bunu 4 konuda özetliyorum. 2014 öncesi ile 2014 sonrasını değerlendirdiğimde; araç parkı açısından, hizmet kalitesi açısından çok ilerilere gitmişiz. Şu şekilde söyleyeyim, Erikli'den evini satıp Enez'den villa alanları biliyorum. 16 km sahilimizde 6-7 bin civarı villamız var. Bununla birlikte sahilde emlak fiyatları 100 bin TL iken 300-400 bin TL hatta 1 milyon TL'ye çıktı. İkinci olarak Enez'de 4.5 milyon TL olan bütçemiz, şu anda 25 milyon TL'ye çıktı. Yan işletmeler ile birlikte büyük bir fabrika oluşturduk. 2014 yılında Enez Belediyesi'nin 54 çalışanı vardı, işletme ile birlikte 430 çalışanı var. Bunu 4 ile çarptığımız zaman sadece Enez Belediyesi 1000 kişiye iş vermiş. Emlak fiyatları 3-4 katına gelmiş ve bütçesi 5 buçuk kat artmış. Bizim imar hattımız 13 bin dönüm var. İmar hatlarımız arasındaki mesafe yaklaşık 15-16 km, bu kadar alana bakıyoruz. Şu anda Enez'de de toplam 700 tane ruhsat almaya gelen, villa için, yazlık için sektör oluştu. Sadece belediyenin fabrikasından 2 milyon TL gibi bir para akışı söz konusu oldu. Diğer işletmelerin var olan potansiyelini harekete geçirince büyük bir para akışı oldu." şeklinde konuştu.

ORTAK DÜŞÜNCE ENEZ'İN GELECEĞİNİN GÜZEL OLMASI

Bölgede Enez'in en düşük işsizlik oranına sahip olduğunu söyleyen Bostancı, "Keşan'da yaptığımız toplantıda, Valilik, İşKur, Belediyeler ve Kaymakamlarla birlikte en düşük işsizlik oranının olduğu yer yüzde 9 civarında Enez çıktı. Bu büyük bir çalışmanın sonucunda oldu. Enez güzel bir yere doğru gidiyor. Av ve Balık Festivali'nde 20 bin civarında seyirciye ev sahipliği yaptık. Bu olumlu taraflarıyla birlikte, olumsuzluklar beraberinde geldi. Yetişemediğimiz, şikayetlerin arttığı ortamlar da var. Bunu da zaman içerisinde artan nüfusa oranla yeniden iyi değerlendirip 2018'e daha hazırlıklı girmeliyiz. Sahil ve çevre düzeni ile daha iyi bir Enez hazırlama ihtiyacı hissettik. 60 bin olan arıtma ihtiyacımızı, ikinci bir havuz yaparak 100 bine çıkarttık. İnsanların sahilden daha iyi yararlanabilir bir hale getirmemiz gerektiğini bu bize hatırlattı. Siyasi bakmamak lazım, hizmet sektörü olarak bakmamız lazım. Gece- gündüz çalışıyorsun ama olumsuzluklar da beraberinde geliyor. Ortak bir payda da buluşmak lazım, ortak düşünce Enez'in geleceğinin güzel olması, iyi bir çevre düzeni, iyi bir yaşam ortamı olması lazım." dedi.  

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol