Keşan Gençlik Merkezi ve Ensaray Camii Hatim Programı yapıldı

Keşan Gençlik Merkezi ve Ensaray Camii Kuran Kursu öğrencileri 17 Ağustos 2017 Perşembe günü yılsonu programı düzenlendi.

Keşan Gençlik Merkezi ve Ensaray Camii Hatim Programı yapıldı

Keşan Gençlik Merkezi ve Ensaray Camii Kuran Kursu öğrencileri 17 Ağustos 2017 Perşembe günü yılsonu programı düzenlendi.

Medya Keşan
Medya Keşan
22 Ağustos 2017 Salı 09:52
240 Okunma
Keşan Gençlik Merkezi ve Ensaray Camii Hatim Programı yapıldı

HABER MERKEZİ

Keşan Gençlik Merkezi spor salonunda gerçekleştirilen hatim programına ilgi büyüktü. Programda konuşan Keşan Gençlik Merkezi Müdürü Vedat Çimen, "Resul-i Ekrem Efendimiz buyuruyor ki; Sizin en hayırlınız Kuran-ı öğrenen ve öğretendir dolayısıyla Kur’anı öğrenme ve öğretmenin yolu Kur’anı okumaktan geçer, ancak, Kur’an kurslarımızda sadece Kuran-ı Kerim okutulmadığı, Hz. Peygamberimizin (SAV) sünneti, hayatı, itikadi ve ahlaki konular, vatan, devlet ve insan sevgisi de öğretilmektedir. Yüce kitabımız daima Allaha sığınma ve güvenmeyi, ahlaklı olmayı, herkese iyi muamelede bulunmayı emretmiştir. Bizi sevgiye, saygıya fedekarlığa, şevkate, merhamete çağırıyor. Bu çağrıya kulak vermek bütün iş ve işlemlerimizden hesap vereceğimizi, amellerimize göre hesaba çekileceğimizi unutmamak gerekir. Kuran bütün insanların muhtaç oldukları en üstün hayat kanunlarını ihtiva eder. Dolayısıyla Allah’ ın Kelamı Kuran’ a sımsıkı sarılmamız gerekir. Bu öyle bir kitap ki kendisine sığınanları yarı yolda bırakmaz, onu okuyan diller kalpler hep haz duyar. Peygamber Efendimiz (s.a.v ), 'Ben sizlere iki emanet bırakıyorum bu iki emanete sımsıkı sarıldığınız müddetçe haktan sapmazsınız. Bunlar Allah’ ın Kelamı Kuran-ı Kerim ve benim sünnetimdir.' Emin bir Peygamber olan Hz. Muhammed (s.a.v) ümmeti olarak bizler bu uyarıları son derece dikkate almalıyız, çocuklarımıza Kuran-ı Kerim okutmalı, peygamberimizin örnek hayatını yaşatmalı, onların maddi yönlerini düşündüğümüz gibi manevi dünyasını da ihya etmeliyiz. Bu gün çeşitli felaketlere sarılmış insanlığı kurtaracak yegane kitap Kuran-ı Kerim’dir. Dünya ve ahiret mutluluğumuzun yolunu bize Kur-an çizmiş, Peygamberimiz yaşayarak örnek olmuştur. Bize düşen de bu çizgiden şaşmadan yürümektir. Bu vesileyle Kuran Kurslarımıza şimdiye kadar emek veren değerli hocalarıma, kıymetli velilerimize ve sevgili öğrencilerimize şükranlarımı sunuyor, kurslarımızın bundan böyle hafta sonları devam edeceğini, merkezimizin her zaman siz kıymetli öğrencilerimizin hizmetinde olacağını belirterek hepinizi Allaha emanet ediyorum. Saygı ve dualarımızla."

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol