banner49

banner50

banner51

banner59

banner52

banner61

banner62

02 Aralık 2016 Cuma

Genç Çiftçi Projesinin ilk hasadı yapıldı

PTT’nin şirketleşmesini protesto etti

Postane çalışanları ve vatandaşlar davul zurna eşliğinde protesto etti.

28 Mart 2013 Perşembe 09:08
Bu haber 85 kez okundu
PTT’nin şirketleşmesini protesto etti
banner55
 Edirne’de postane çalışanları ve vatandaşlar, PTT’yi anonim şirket haline dönüştürülen yasa tasarısının kabul edilmesini davul zurna eşliğinde protesto etti. Göbek atarak yasayı eleştiren postane çalışanları ve vatandaşlar daha sonra halay çekerek yasanın geri çekilmesini talep etti. 

Saraçlar Caddesi’ndeki PTT binası önünde toplanan postane çalışanları, dün komisyonda görüşülen PTT’yi anonim şirket haline dönüştüren yasayı protesto etti. Çevreden geçenlerin de destek verdiği eylemde postane çalışanları ve vatandaşlar davul zurna eşliğinde göbek atıp omuz omuza halay çekti.
Eylemci grup adına konuşma yapan Kamu-Sen Edirne İl Temsilcisi Alim Kanpolat, PTT’nin anonim şirkete dönüştürülmesi sürecinin ilk aşamada taşeronlaşmanın önünü açacağını ve bu sayede hizmet kalitesinin düşeceğini ve pahalılaşacağını belirtti. Sürecin sonunda PTT’nin özelleşeceğini kaydeden Kanpolat, “Hükümet bu yasa tasarısıyla PTT’nin düşük ücretlerle verdiği kamu hizmetini pahalı hale getirmeyi, çalışanları esnek, kuralsız ve iş güvencesiz istihdam etmeyi amaçlamaktadır. PTT’nin sunduğu kamu hizmetini sermayenin kar hırsına teslim edilmesi, PTT emekçilerinin ise köleleştirilmesi hedeflenmektedir” dedi.
Diğer yandan basın açıklamasının okunduğu sırada ezanın okunması üzerine eylemciler, gösteriyi yarıda bırakıp ezanın bitmesini bekledi. Ezanın bitmesiyle gösterilerine devam eden PTT çalışanları ve vatandaşlar davul zurna eşliğinde göbek atıp omuz omuza halay çekti.
Hükümet aleyhine sloganlar atan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
Postane çalışanları, yasanın geri çekilmesi için ülke genelindeki tüm PTT işyerlerinde tam gün iş bıraktı. (İHA)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi takımı tutuyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner23
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • MEDYA KEŞAN - 21 Haziran 2016 Manşeti
ARŞİV
banner45