04 Temmuz 2015 Cumartesi

PTT’nin şirketleşmesini protesto etti

Postane çalışanları ve vatandaşlar davul zurna eşliğinde protesto etti.

28 Mart 2013 Perşembe 09:08
Bu haber kez okundu
PTT’nin şirketleşmesini protesto etti
banner55
 Edirne’de postane çalışanları ve vatandaşlar, PTT’yi anonim şirket haline dönüştürülen yasa tasarısının kabul edilmesini davul zurna eşliğinde protesto etti. Göbek atarak yasayı eleştiren postane çalışanları ve vatandaşlar daha sonra halay çekerek yasanın geri çekilmesini talep etti. 

Saraçlar Caddesi’ndeki PTT binası önünde toplanan postane çalışanları, dün komisyonda görüşülen PTT’yi anonim şirket haline dönüştüren yasayı protesto etti. Çevreden geçenlerin de destek verdiği eylemde postane çalışanları ve vatandaşlar davul zurna eşliğinde göbek atıp omuz omuza halay çekti.
Eylemci grup adına konuşma yapan Kamu-Sen Edirne İl Temsilcisi Alim Kanpolat, PTT’nin anonim şirkete dönüştürülmesi sürecinin ilk aşamada taşeronlaşmanın önünü açacağını ve bu sayede hizmet kalitesinin düşeceğini ve pahalılaşacağını belirtti. Sürecin sonunda PTT’nin özelleşeceğini kaydeden Kanpolat, “Hükümet bu yasa tasarısıyla PTT’nin düşük ücretlerle verdiği kamu hizmetini pahalı hale getirmeyi, çalışanları esnek, kuralsız ve iş güvencesiz istihdam etmeyi amaçlamaktadır. PTT’nin sunduğu kamu hizmetini sermayenin kar hırsına teslim edilmesi, PTT emekçilerinin ise köleleştirilmesi hedeflenmektedir” dedi.
Diğer yandan basın açıklamasının okunduğu sırada ezanın okunması üzerine eylemciler, gösteriyi yarıda bırakıp ezanın bitmesini bekledi. Ezanın bitmesiyle gösterilerine devam eden PTT çalışanları ve vatandaşlar davul zurna eşliğinde göbek atıp omuz omuza halay çekti.
Hükümet aleyhine sloganlar atan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
Postane çalışanları, yasanın geri çekilmesi için ülke genelindeki tüm PTT işyerlerinde tam gün iş bıraktı. (İHA)

  Yorumlar

YAZARLAR Tümü
 • GAZETE MANŞETLERİ
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  ?Hangi takımı tutuyorsunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  banner23
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV
  banner47

  banner49

  banner50

  banner51

  banner59

  banner52

  banner61

  banner62

  banner64