Sahil bölgesi vatandaşları isyan etti

Keşan’da sahil bölgelerinde yaşayan vatandaşlar, bölgeye tatil için gelenlerin kumsalda ya da çevrede çöplerle karşı karşıya geldiğini ve bu kötü görüntüden yana rahatsız olduklarını kaydetti.

Sahil bölgesi vatandaşları isyan etti

Keşan’da sahil bölgelerinde yaşayan vatandaşlar, bölgeye tatil için gelenlerin kumsalda ya da çevrede çöplerle karşı karşıya geldiğini ve bu kötü görüntüden yana rahatsız olduklarını kaydetti.

Medya Keşan
Medya Keşan
22 Temmuz 2017 Cumartesi 11:56
2029 Okunma
Sahil bölgesi vatandaşları isyan etti

GİZEM GÖRÜR

Keşan’da sahil bölgelerinde çöplerin toplanması konusunda sıkıntıların yaşandığını belirten vatandaşlar, “Çöplerin toplanması ve yaşanan aksaklıklardan ötürü bölgede bulunan vatandaşlar olarak şikayetçiyiz. Bölgemize tatil için dışarıdan gelen insanlar da yaşanan durumu görerek, ‘Tatil bölgesine yakışmayan görüntüler.’ şeklinde tepkisini ve eleştirileri yapıyorlar. Ayrıca bu manzarayı görenler de gittikleri yerlerde bölgemiz hakkında olumsuz reklam yapmış olacaklar ki bölgemiz tam anlamıyla hareketlenmedi. Her gün basında ve sosyal medyada sahil bölgelerinde çöp yığınlarını görüyoruz. Bundan ötürü de çöp toplamada sorumluluk kimdeyse artık taşın altına elini koyarak, çözüme kavuşturmaları gerekiyor.” dedi.

BÖLGE AÇISINDAN UTANÇ VERİCİ BİR DURUM

Saros Körfezi’nin, 2006 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi” ilan edildiğini hatırlatan vatandaşlar, şunları söyledi: “Turizm bölgesi ilan edilen bir bölgede, bizler halen çöp toplama işlemine yaşanan aksaklıkları ve çevreye verilen zararları konuşuyoruz. Bu durum bölge açısından utanç verici bir durumdur. Türkiye’de ya da dünyada turizm bölgesi olan hiçbir yerde çöp toplama sorunu gibi bir durumun yaşandığını görmüyoruz. Ancak bizim bölgemizdeki sahillerde her ne hikmetse, çöp sorununu yıllardan bu yana çözemedik. Çöp sorunu anlamında yetkililer birbirine topu atacaklarına bölgenin menfaatleri doğrultusunda hareket etmeliler. Soruyoruz, çöp toplama işinde sorumlu muhtarlıklar mı yoksa İl Özel İdaresi mi? Ayrıca muhtarlıkların çöp toplama konusunda yeterli bir bütçesinin de olabileceğini düşünmüyoruz. Dolayısıyla, burada asıl sorumluluk İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi üyelerinindir.”

Sahillerde çöp toplama sorunun çözümünde siyasileri ve İl Genel Meclisi üyelerini işaret eden vatandaşlar, sözlerini şöyle tamamladı: “İl Genel Meclisi üyelerini sorunlarımızı çözmeleri için seçiyoruz. Dolayısıyla bizler oylarımızı verip onları seçtiysek, çözümü de onların bulması gerekiyor. Artık laf değil icraat yapsınlar.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol