Sorunun çözümü 3621'e takıldı

Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, Enez Altınkum  Sahili sakinlerinden gelen bir takım şikayetler üzerine sahilde incelemelerde bulundu.

Sorunun çözümü 3621'e takıldı

Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, Enez Altınkum  Sahili sakinlerinden gelen bir takım şikayetler üzerine sahilde incelemelerde bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
02 Ağustos 2017 Çarşamba 00:50
483 Okunma
Sorunun çözümü 3621'e takıldı

HABER MERKEZİ

Vatandaşlardan gelen şikayetler; kumsal ile denizin birleştiği noktada şiddetli lodosla kıyıya vuran ve bazı yerlerde boyu 70 cm bulan yosun yığınları ve bu yığınların zamanla kötü koku yayması idi. Belediye Başkanlığı iş makinaları ile sorunun yaşandığı noktaya giden Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, sorunun yaşandığı alanın kıyı kenar çizgisinde bulunduğunu ve belediyenin yetki sınırları dışında olduğunu belirtti. Daha sonra şikayette bulunan sahil sakinlerini makamında ağırlayan Başkan Bostancı, şu açıklamalarda bulundu; Sorunun arıtma tesisinden kaynaklanmadığını, kumsalla denizin birleştiği noktada biriken yosunların zamanla suyun durgun olması sebebiyle çürüdüğünü ve koku yaydığını söyledi.  Sahilde biriken yosunların temizlenmesi konusunda sahil sakinleri ile hem fikir olduğunu dile getiren Başkan Bostancı, hem Belediye Başkanlığının yetki alanının(3621 sayılı kıyı kanununa göre) dışında bulunmasına, hem de Belediye Başkanlığına ait iş makinalarıyla bu sorununun çözülemeyeceğine vurgu yaparak, müdahalede bulunamayacağını ifade etti. İlçe belediyelerinin, büyük şehir belediyelerinden farklı mevzuatlara sahip olduğunu ifade eden Bostancı, ilçe belediyelerinin büyük şehir belediyelerinde olduğu gibi sahillerdeki kıyı kenar çizgilerinde kalan alanda söz hakkı bulunmadığını, yetkilerinin sınırlı olduğunu söyledi. Bostancı, konuyu Edirne İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'ne iletti. Konuyu bazı şahısların siyasi amaçları doğrultusunda saptırdığını da belirten Başkan Bostancı, "Sorunlar karşısında el ele vererek çözüm üretmeliyiz, amacımız bağcıyı dövmek değil, üzümü toplamak olmalı'' dedi.

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol