On yedi ay sonra ceza geldi

25. Dönem CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı Önkal Kılavuz, daha önce yaptığı açıklamalarda Türkiye genelinde hız ölçümü uygulamasının (EDS) sürücüleri ceza yemekten bıktırdığını ve basında geniş yer aldığını aktarmış ve 02.06.2016 tarihinde Edirne Sulh Ceza Hakimliği’ne 58-64 km hızla aynı gün içerisinde ceza aldığı için dava açmıştı.

HABER MERKEZİ

Ağustos ayında Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin, bu konu hakkında; “Avcı şirketler yollarda vatandaşa pusu kurdu” açıklaması gazetelerde yer aldı. Açıklamasında bir sözü çok dikkat çekti. Özhaseki, “Sinyalizasyon sistemini kuran şirketlerin gelirini arttırmak için yollarda hız limitiyle oynadıkları” ifadesini kullandı. Şu anki Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, şirketlerin rantını önlemek için yasa değişikliğine karar verdiklerini söyledi. Daha sonra Türkiye genelinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu elektronik radar uygulamasının kaldırıldığını açıkladı.

Bu konularla ilgili dün bir açıklama yapan Önkal Kılavuz, cezaya değil, yanlışlığa karşı dava açtığını belirtip İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ettiğini hatırlatarak şu ifadeleri kullandı: “59 EL …. plakalı aracımla 15 Mart 2016 tarihinde D-110 .03 kara yolu Yamanlar önünde 85 km hızla giderken radara girmişim ve 199 TL ceza kesilmiş. Bu ceza on yedi ay sonra 16.09.2017 tarihinde bana tebliğ ediliyor. Daha önce tebliğ edilseydi ceza ödenip devlet zarar etmeyecekti. Yine aynı şekilde 34 JG …. plakalı aracımla Malkara –Tekirdağ yolu 52 km 206 TL ceza uygulanmıştır. Keşan-Gelibolu (Evreşe Sapağı) Keşan-Malkara (Merkez) bu yollar ana şartel E-5 yollarında bu (EDS)’leri vatandaş olarak yanlış buluyorum. İçişleri bakanı Süleyman Soylu’ya ikinci bir teşekkür için incelenmesini talep ediyorum.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Daha Fazla Haber