banner49

banner50

banner51

banner59

banner52

banner61

banner62

02 Aralık 2016 Cuma

Genç Çiftçi Projesinin ilk hasadı yapıldı

Prof. Dr. Ahmet Günşen, Mehmet Akif Ersoy’u anlattı:

“Korkma diyerek, milletimize ümit aşılamıştır”

28 Aralık 2012 Cuma 01:27
Bu haber 135 kez okundu
Prof. Dr. Ahmet Günşen, Mehmet Akif Ersoy’u anlattı:
banner55
 Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Yeni Türk Dili Anabilim Dalı Başkanı, Trakya Üniversitesi Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Balkan Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Günşen, dün Keşan Meslek Yüksekokulu’na gelerek “Ölümünün 76. Yıldönümünde Bir Karakter Adamı olarak Mehmet Akif Ersoy” konulu bir konferans verdi

Keşan Meslek Yüksekokulu Toplantı Salonu’nda saat 14.00’te başlayan konferansa, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız, Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. A. Sinan Ünsar, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Süleyman Kök, okul idareci ve öğretim görevlileri ile kalabalık bir öğrenci topluluğu katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve biyografisinin okunmasının ardından kürsüye gelen Prof. Dr. Ahmet Günşen, “İstiklal Marşı’mızın, şiirlerini topladığı Safahat adlı Milli Destanımızın yazarı, milli mücadelemizin manevi mimarı, şahsiyet abidesi fikir ve dava adamı Mehmet Akif Ersoy sadece İstiklal Marş’ımızın şairi değil, aynı zamanda vatan şairimizdir. Bir ilahi şahsiyettir. Ülkemizde ümitsizliğin kol gezdiği dönemlerde <korkma> diyerek milletimize ümit aşılamıştır.” dedi.

Akif’in cephede savaşan Mehmetçiğe moral kaynağı olduğunu da kaydeden Prof. Dr. Günşen, küllerinden doğan bir millet olduğumuzu unutmamamız gerektiğine dikkat çekti.

Yaklaşık 1.5 saat kadar süren konferans, ilgiyle izlendi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi takımı tutuyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner23
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • MEDYA KEŞAN - 21 Haziran 2016 Manşeti
ARŞİV
banner47