Orhan Çakır, aday adaylığını açıkladı

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’den 27. Dönem Edirne Milletvekili Aday Adayı olan Orhan Çakır, CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde basın toplantısı düzenledi.

Orhan Çakır, aday adaylığını açıkladı

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’den 27. Dönem Edirne Milletvekili Aday Adayı olan Orhan Çakır, CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde basın toplantısı düzenledi.

Medya Keşan
Medya Keşan
28 Nisan 2018 Cumartesi 16:26
477 Okunma
Orhan Çakır, aday adaylığını açıkladı

HABER MERKEZİ

Saat 12.00 sıralarında başlayan toplantıya; İlçe Başkan Vekili Salim Yatıkçı ve partililer katıldı.

Toplantıda, ilk olarak, İlçe Başkan Vekili Salim Yatıkçı söz aldı. 24 Haziran’da milletvekilliği genel seçimlerinin yapılacağını ifade eden Yatıkçı, şunları söyledi: "Sıcak günleri yaşıyoruz. 24 Haziran'da yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde partimizden aday adaylığını açıklayan arkadaşlarımızı birlikte paylaşıyoruz. Milletvekilliği aday adaylığı sürecini 30 Nisan ile 7 Mayıs arasında başvurularımız olacak. Bununla ilgili gelen genelgeleri sizlerle paylaşıyoruz."

Yatıkçı'nın ardından Çakır söz aldı.

SİZ MEYDANI BOŞ BIRAKIRSANIZ BİRİLERİ GELİR BOŞLUĞU DOLDURUR

Orhan Çakır, milletvekilliği aday adaylığı açıklamasında şunları dile getirdi: "Hepimizin bildiği gibi Türkiye'nin 2002 yılından beri geldiği süreçte yaşadığımız 16 yıl içerisinde hangi noktalardan geçtiğini biliyoruz. Demokrasi söylemlerini kullanarak, demokrasi adalet ve kalkınmadan bahseden bir partinin bugün Türkiye'yi hangi noktaya getirdiğini hepimiz görüyoruz. Adalete, cumhuriyete, hak ve hukuka taraf olmuş arkadaşlarla bir arada olduğumu düşünüyorum. Gelinen nokta maalesef iç açıcı değil. Orhan Çakır kim dersek; Orhan Çakır Keşanlı, Altıntaş Köyü'nden, ailesi Altıntaşlı bir ailenin ferdi olarak bugün sizlerle beraberim. İstanbul'da büyüdüm. Eğitimimi İstanbul'da aldım ve bunları yaparken siyasette yaptım. Ticaretimizin yanında ülkenin gidişatından memnun olmadığımız süreçlerde şunu gördüm; eğer siz meydanı boş bırakırsanız birileri gelir boşluğu doldurur, ülke bugün yaşadığı durumlara gelir. 2002 yılı içerisinde siyasete girmeye karar vermiştim. 2002 yılında ilk defa bir siyasi partiye üye olarak siyasete girdim. Bu süre içerisinde birçok görevler aldım. İstanbul'da gençlik kolları İstanbul İl Başkanlığı, 2003 yılında Kağıthane İlçe Başkanlığı, 2004 yılında Kağıthane Belediye Başkan adaylığı, 2009 ve 2014 yılları arasında İstanbul İl Genel Meclis üyesi seçilmiş biriyim. 2014 yılından itibaren de şu anki mevcut milletvekillerimizi desteklemek adına Keşan ilçemize gelerek siyasi hayatımı, bütün tecrübelerimi , birikimlerimi bölgeme aktarmak adına partime üyeliğimi taşıdım. 2015 yılından itibaren üyeliğim Keşan ilçesindedir."

HERKESİN BİRBİRİNE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR

Siyaset yapmak isteyenlerin daha fazla işin içerisinde olması gerektiğini söyleyen Çakır, "Türkiye'nin bugünkü şartları siyaset yapmak isteyenlerin bu işin içerisinde daha fazla olması gerektiğini, Anayasaya, hukuka, her şeye daha fazla sahip çıkmamız gerektiğini ortaya koymuştur. 2013 yılında Haziran ayında başlayan eylemler gelinen noktanın başlangıcıdır. İnsanlarımız bir eylem başlattı, bir isyan başlattı. Bugün gelinen noktaları hepimiz görmüş olduk neydi bu; tek adamlık döneminin başlama süreciydi. Bugün milletvekili aday adayı olarak sizlerden destek almaya gelmiş olabiliriz ama bizim birinci önceliğimiz milletvekili olmak olmamalı. Birinci önceliğimiz Cumhuriyet Halk Partisi'nin önderliğinde, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip, hak hukukun üstünlüğünü kabul edecek anlayışın Türkiye'de yeniden egemen olmasını sağlayacak bir başkan adayı çıkarmaktan geçtiğini düşünüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir zaman adaysız kalmamıştır. Bugün Keşan İlçemizde Erdoğan Başkanımızın ve Nilüfer kardeşimizin aday adayı olduğunu öğrendim. Dün arkadaşımız açıklamasını yaptı. Kendisine başarılar diliyorum. Biz büyük bir aileyiz. Bugün kavga etme günü değildir, herkesin birbirine sahip çıkma günüdür." dedi.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ'Nİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK İSTİYORUM

Orhan Çakır açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: "Aday olduğum takdirde bu partiye gönül veren veya vermeyen, bu partili olan yada olmayan tüm vatandaşlarımızın hepsine aynı eşit koşullarla yaklaşacağımı deklare etmek istiyorum. Ben gerçekten milletin vekili olmak için sizlerden tezkere istiyorum, sizlerden destek istiyorum. Keşan'a hizmet borcum olduğunu düşünüyorum. Siyaset risk alma sanatıdır. Korkusuzca söylediklerimi yarın da Cumhuriyet Halk Partisi için, bu millet için, bu ülke için korkusuzca söylemeye devam edeceğim. Cumhuriyet Halk Partisi'ni en iyi şekilde temsil etmek istiyorum."

Son Güncelleme: 28.04.2018 16:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol