Özkan, kongreyi değerlendirdi

AYŞİN SEÇİL GEZER Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Hakan Özkan, dün yaptığı açıklamada, 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen MHP olağan genel kurul toplantısını değerlendirdi.

Özkan, kongreyi değerlendirdi

AYŞİN SEÇİL GEZER Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Hakan Özkan, dün yaptığı açıklamada, 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen MHP olağan genel kurul toplantısını değerlendirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
27 Mayıs 2017 Cumartesi 10:48
281 Okunma
Özkan, kongreyi değerlendirdi

Özkan, değerlendirmesine Edirne ve Türkiye için kongrenin hayırlı olmasını dileyerek konuyla ilgili şunları söyledi: “Edirne halkına teşkilat mensubu arkadaşlarımıza delegelerimize teşekkür ediyorum. Geniş katılımlı coşkulu heyecanlı bir kongre geçirdik. Katılım oldukça fazlaydı. Herkese teşekkür ediyorum. Ekibimizi büyük ölçüde yeniledik. Geçen dönem bildiğiniz üzere il başkanıydım. Geçen dönem bazı arkadaşlarımız uyum sağlayamadı, parti içindeki bazı problemlerden dolayı pasif kaldılar. Yeni bir ekiple yola devam ediyoruz. İnşallah güzel hizmetler yaparız. Edirne ve Türkiye için hayırlı olsun.”

EDİRNE’NİN İYİ YÖNETİLMEDİĞİNİ HEP BERABER GÖRÜYORUZ

MHP açısından güzel gelişmelerin yaşanacağını söyleyen Özkan: “MHP açısından güzel şeyler olacak. Edirne’nin iyi yönetilmediğini, Edirne’nin sıkıntıları olduğunu hep beraber görüyoruz. Bugün baktığınızda Edirne, göç veren 11 ilden bir tanesidir. Batı illerinde göç veren tek il herhalde diye düşünüyorum. İki tane Avrupa birliği ülkesine sınırı olan ilden bahsediyoruz. 2016 yılında 852 kişi Edirne’den göç etmiştir. Köylerimiz boşalıyor. Küçük ilçelerimizde çok ciddi sıkıntı var. Süloğlu Lalapaşa Meriç ve İpsala’da sıkıntı var. Sadece Edirne Merkez ve Keşan merkezde hafif bir nüfus artışı var. Bu köylerden şehir merkezlerine yaşanan bir göçtür. Ama genel toplama baktığımızda, 852 kişilik bir göçten bahsediyoruz.  Bu da tabi Edirne için hoş bir durum değil. Edirne ekonomisinin ve tarımın iyiye gitmediğinin hep beraber yaşıyoruz. Önümüzdeki dönem inşallah MHP ile birlikte yerel ve genelde bu işlere dur diyecek. Tarımda yaşanan sıkıntıları hep beraber görüyoruz. Edirne tarımı kan kaybediyor. Edirne direniyor. Bunu ben kongrede de söyledim. Türkiye’de şuanda nüfusun yüzde 92’si ilçe ve şehir merkezlerinde yaşıyor. Edirne’de bu rakam hala yüzde 74lerde. Bu sevindirici bir durumdur aslında, Edirne çiftçisi toprağını bırakmadı. Ama tarım politikaları böyle devam ederse, üretim Türkiye’de gerileyince Edirne’miz de maalesef bundan nasibini alacaktır. Şuanda tarımdan müthiş bir kaçış var Edirne de bundan nasibini alacak. Edirne direniyor ama ne kadar direnecek, şuan 400 bin dönüm arazisi satılmış çiftçilerin, bu böyle devam ederse 800 bin belki 1 milyonları bulacak. Yani 10 yıl 20 yıl sonra gıda güvenimiz tehlikede olacak. Türkiye’nin gıda güveni tehlikede çünkü Türkiye buğdayının yüzde 3 ünü çeltiğinin yüzde 50 ini ayçiçeğinin yüzde 25 ini üreten şehir tarımda bu sıkıntıyı yaşıyor ise durumu düşünmek gerekiyor. Bu konuda yetkilileri uyarıyoruz. Genel yönetimlerde de sıkıntı aynı şekilde iş alımları için bir kuruma 3 kişi alınacak ise bakıyorsunuz 1000 kişi başvurmuş işsizlik var. Yerel yönetimlerde altyapı problemi çözülemiyor. Sosyal alanların yokluğu insanları rahatsız ediyor. İnşallah bu sıkıntıları çözmek bize nasip olur. Biz MHP olarak gerekli bütün çalışmaları yapacağız.” şeklinde konuştu.  

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol