banner49

banner50

banner51

banner59

banner52

banner61

banner62

banner64

29 Mayıs 2016 Pazar

Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, 260 öğrencisini geleceğe uğurladı

Keşan'dan insan manzaraları

30 yıldır ayakkabı boyayan Yaşar Dede, hayatından memnun

29 Ağustos 2013 Perşembe 00:33
Bu haber 647 kez okundu
Keşan'dan insan manzaraları
Deniz Mutlu 

Keşan’da 3 yıldır çalışan 30 yıllık ayakkabı boyacısı
Yaşar Agip, “Birçok kişinin beğenmediği ayakkabı boyacılığı, bana çocuklarımı yetiştirme şansı verdi. Boyacılıktan kazandığım, çocuklarımı ve torunumu okutmamı sağlıyor.” dedi.

Kendisini birçok kişinin < Boyacı Ragıp Dede> olarak tanıdığını kaydeden Agip, Keşan Belediye pasajının girişinde boya sandığı ile her gün işbaşı yapıyor.  Agip, Keşan’ın birçok ünlü simasını da boya teknesi sayesinde gördüğünü ve birkaçı ile de tanıştığını belirtiyor.

“HERKES ALINTERİ İLE ÇALIŞMALI”
Haram ile bir yere varılmayacağını söyleyen Agip, hayat hikâyesini şöyle anlattı: “Evimiz kira, hayat şartları çok zor olmasına rağmen mücadeleme bir an bile ara vermedim. Çocuklarıma haram lokma yedirmedim çok şükür. Çocuklarım büyüdü. 3 yıldan bu yana Keşan Belediyesi girişinde ayakkabı boyacılığı yapmaya devam ediyorum. Çalışmam gerekiyor. Bu yaşıma rağmen kimseye muhtaç olmamak için çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE'DE İŞSİZLİK DİYE BİR ŞEY YOK, İŞ BEĞENMEZLİK VAR”
Günde en az 10 saat mesai yapan Yaşar Agip, sözlerine şöyle devam etti: “Her işin başı ciddiyet ve azimdir. Ben işimi ciddiye alıyorum ve şükürler olsun ki geçimimi bu işten sağlıyorum. Yıllardır aynı yere tezgah açıyorum ve sabit müşterilerim var. Türkiye'de işsizlik diye bir şey yok, iş beğenmezlik var. Gördüğünüz gibi elime tezgahı alıp ayakkabı boyayarak ailemi geçindirmeyi başarabiliyorum. Ben yoklukla mücadele ederim, fakat hiçbir zaman karamsarlıkla mücadele edemem. Hayattan beklentilerim var ve bu düşünceyle hayata tutunmayı başarıyorum.”

GÜNLÜK 16 TL KAZANIYOR

Hayat pahalılığının her geçen gün arttığı Türkiye'de zor şartlarda çalıştığını söyleyen Agip, sabahın ilk ışıklarında açtığı boya sandığından kazandığı paranın kendisine yettiğinin altını çizdi. Haline şükrettiğini belirten Agip, “Günde 7-8 ayakkabı boyuyorum, ortalama 16 lira kazanıyorum. Artık boyacılık yaptığım bölgede çoğu kişiyi tanıyorum. Kimler geliyor kimler. Gelen herkesle samimi olduk. Arkadaşlığımız pekişti. Herkes beni burda Yaşar dede olarak bilir. Belediye çalışanlarından tutun, Keşan’ın tanınmış esnafına kadar birçok kişi benim boyacı teknemde ayakkabılarını boyatırlar.” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi takımı tutuyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner23
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner45