Seçimlere 1 yıl kala biliyorsunuz Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, bir dönem daha Keşan Belediye Başkanlığına aday olmayacağını açıklamıştı. Açıklamıştı ama yine de az da olsa bir açık kapı bırakmıştı. O kapının aralığı ne kadardır bilemiyoruz. 2009’da ve 2014’te de Başkan Özcan’ın aday olmayacağına yönelik açıklamaları olmuştu ama seçimlerde kendisini yeniden aday olarak görmüştük. Ama sanırım bu seçim dönemi farklı… Kesin olarak bırakmak istiyor. Kolay değil 14 yıldır Keşan gibi bölgenin önemli bir kentini yönetmek. Yıpratıyor. Yıpratmanın yanında da bir prestij de veriyor. 

Ben uzatmadan başlıktaki konumuza geçiyorum. Seçimlere bir yıl kala Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ne yapmalı ne yapmamalı?

NELERİ YAPMALI?

- Keşan Belediye Başkanı Özcan, geniş bir halk kitlesinde bir kanı olan belediye personeli ile ilgili olumsuz yargıyı yeni gelecek olan başkan adayına kadar silmeli.

- Keşan Belediyesinde Mali Disiplin kurmalı. Kim ne zaman parasını alacak bilmeli.

- Personele olan özellikle taşerona olan borçlarını ödemeli.

- Kenti daha çok gezmeli. Hem de yürüyerek, karış karış.

- 10 Tona kadar (azami verebileceği tona kadar) suyu bedava yapmalı. Kentin dezavantajlı bölgelerinden zaten tahsil edemediği su paralarının yerine bu sosyal belediyecilik uygulaması ile oradaki ihtiyaç sahiplerine destek olur ve çok kişinin de hayır duasını alır.

- Yaşlılara, engellilere haftada 2 gün çevre il ve ilçelere gezi düzenlemeli.

- Toplu taşımada engelli vatandaşlarımızın rahatça seyahat etmesini sağlamalı ve 65 yaş üstü bedava olmalı.

- Öğrencilere eğitim yılı süresince 1 seferliğine 50 TL ücret karşılığında bir daha ücret almadan seyahat hakkını belediye meclisinden geçirmeli.

- İmar ile ilgili olarak verilen ruhsatlarda sıfır hata olması yönünde önlemler almalı.

- Yollar ile ilgili gelen eleştirileri basını da yanına alıp şikayet konusu olan yollarda gezmeli ve yolların yapımı ile ilgili söz vermeli.

- Kente öneri getirecek olanlar için ayda bir toplantı düzenlemeli.

- 2014 veya öncesi dönemlerde verdiği ama gerçekleştiremediği vaatlerini vatandaşlarla paylaşmalı ve gerçekleştireme sebeplerini samimi şekilde izah etmeli.

- Cenaze işleri bedava olmalı.

- Keşan’ın makyaj işini yani kaldırım döşeme işini yeni belediye başkanına bırakmalı.

- Son olarak da başkan olmayacağını kesin bir dille taahhüt etmeli.

NELERİ YAPMAMALI?

- Başkanlığı bitene kadar kimseyle polemiğe girmemeli.

Başka bir şey istemiyoruz Başkanımızdan. 

Bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı ona 3 dönem oy veren bir partili, bir vatandaş ve bir gazeteci olarak teşekkür ediyorum.

Yazdığım maddeleri yaparsa da ayrıca teşekkür ederim. 

Yapmazsa da canı sağ olsun.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol