Parkomat uygulaması yeniden başladı. Oysa ilk uygulamaya geçtiği süreçlerde AKP karşı çıkmıştı. 

AKP’nin Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da propaganda süreçlerinde karşı çıkıyordu. Seçilmesi halinde süre dolduğunda kaldıracağını söylüyordu.

Sonuç?

Helvacıoğlu seçildi. Parkomat uygulamasına ‘devam’ dedi. “Bekâra karı boşamak kolaydır” der eskiler. Ne kadar yerinde söylemişler.

Şehir içi trafiği “yüz günde halledeceğim” iddiası da boş çıktı. 100 günler devriliyor. Şehir içi trafikte denenmeyen yöntem kalmadı. 

Sonuç? 

Kocaman bir başarısızlık.

Belediye Başkanı Helvacıoğlu Kent Hizmetlerinde çalışanlarla bir araya gelmiş. Bu bir araya geliş sosyal medyada haberleştirilmiş. Bu toplantıda bakın başkan ne diyor.

“Parkomatla birlikte trafik konusunda ciddi bir rahatlamayı birlikte sağladık.”

Bu ifadeden benim anladığım parkomat uygulamasını sahipleniyor. Parkomat uygulamasının şehir içi trafikte ciddi bir rahatlamayı sağladığıdır.

Peki, şu şehir içi trafiğinin tıkanıklığı neden yaşanıyor. Akıcı bir şehir içi trafiği sağlandığını savunan var mı?

Akıcı bir trafik kenti kent yapan olgulardan biridir. Jan janlı sözlerle kent kent olmaz.

Kent Hizmetleri eski “Halk Ekmek” isim değişikliğine gidildi. Parkomata alınan ve değişik birimlerde çalışan işçilerle sendikalı işçilerin maaşları arasındaki ücret farkında makas ne kadar açık?

Kent hizmetlerinin gelirini artırmak adına Keşan şehirlerarası terminal giriş çıkışları Kent Hizmetlerine aktarılacak mı?

Trafikteki rahatlama sözle lafla olmuyor. Olamaz da radikal kararlar gerekli. 

Takım elbiseyi giydik. Şehir içi trafiğin rahatlaması için Kurtuluş Caddesinden girip Tekel alanından çıkacağımız bir yer altı yolu düşünülemez mi? Ne de olsa yaparsa AKP yapar!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol