1- Her fırsat bulduklarında Atatürk’e lanet okuyan, (Kurtuluş savaşında işgal güçlerinin döt yalayıcılarının torunları olan) din adamı kisvesindeki FETÖ artığı yavşaklara ne demeliyiz?
a- Dötlek
b- Ödlek
c- Şakşak
d- Yavşak
e- Hepsi
2- Atatürk’e hakaret edilirken susup bakanlara ne demeliyiz?
a- Arsız şeytan
b- Soysuz şeytan
c- Hırsız şeytan
d- Dilsiz şeytan
e- Hepsi
3- Tüm Türkiye’nin Netfliks narkotik dizisi gibi soluksuz izlediği mafya babasının ifşaatlarında mafya ile vıcık vıcık ilişkiye girdiği anlaşılan bakan kendisine yönelik eleştiriler karşısında ne yapmıştır?
a- Özeleştiri yapmıştır
b- İstifa edip gereğini yapmıştır
c- Harakiri yapmıştır
d- Pişman olup günah çıkarmıştır
e- Pişkin pişkin sigorta şirketinin reklamını yapmıştır, ‘Beni yalnız bırakırsanız sizi de yakarım’ diye birilerine mesaj çakmıştır
4- Bugün ifşaatları ile gündemi sarsan mafya babasının muhalefeti tehdit ettiği mitinglerdeki afişlerde kimle fotoğrafı yan yana kullanılmıştır?
a- Kılıçtaroğlu
b- Akşener
c- Bahçeli
d- Davutoğlu
e- Ben bilmem Şahsım bilir
5- Bugün kendisi üzerinden Suriye’de İŞİD’e silah gönderildiğini ifşa eden mafya babasından çok önce Suriye’ye gönderilen silahların Bayır bucak Türkmenlerine gönderilmediğini ’Vallahi de, billahi de’ diye yemin ederek söyleyen Tuğrul Türkeş sonrasında ne yapmıştır?
a- Mahkemeye gidip İŞİD’e silah gönderenlerden davacı olmuştur
b- Bu hukuksuzluğa tüm gücüyle karşı çıkmıştır
c- Yemininin arkasında durmuştur
d- Adam sıfatını hak etmiştir
e- Tükürdüğünü yalamıştır(Sadece tükürdüğünü mü??), iktidar partisine yanlamıştır
6- Mafya liderinin iddiası ile ortaya çıkan eski bir başbakanın kumarbaz olduğu iddia edilen oğlu hiçbir resmi sıfatı olmadan 10600 km (direk uçuşla 16 saat) uçarak Venezuela’ya ne için gittiği ima edilmiştir?
a- Türkiye’yi tanıtmaya
b- Koronanın kökünü kazımaya
c- Test kiti ve maske dağıtmaya
d- Hayır işleyip sevap kazanmaya
e- Pudra şekeri almaya
7- Mafya lideri cinayetten uyuşturucu kaçakçılığına kadar bir sürü ifşaatta bulunurken ve bakanlar dahil bir sürü kişiyi suçla itham ederken en yetkili makamlarda oturanlar ne yapmışlardır?
a- Devlet Denetleme Kurulu göreve çağrılmıştır
b- Adalet bakanına derhal bu iddialar soruşturulsun diye talimat verilmiştir
c- İddialarda adı geçenler görevden alınmıştır
d- Halkın huzuruna çıkıp devlet içinde hukuksuzluğa sapanlardan hesap sorulacağı söylenmiştir
e- Suçlamalara konu olanlara arka çıkmışlardır, sırada kim var diye kara kara düşünmektedirler
8- Devlet gücünü kullanıp şahsi menfaat sağlayan, devleti mafya örgütleri üzerinden küçük düşüren soysuzları hangi özlü söz ile anmalıyız?
a- Yavuz hırsız ev sahibini bastırır
b- Yakalanmayan hırsız beyden büyüktür
c- Bal tutan parmağını yalar
d- İtle yatan bitle kalkar
e- Hepsi ve daha niceleri
9- Bugün suç örgütü diye anılan mafya liderine (daha önce ABD’ye kaçan kaçakçı Zarrab’a yapıldığı gibi) hangi ayrıcalık sağlanıp, hangi ödül verilmiştir?
a- Tutuklama ve Yılın suçlusu ödülü
b- Alkışlama ve Yılın güçlüsü ödülü
c- Aşağılama ve Dış güçlerin maşası ödülü
d- Pohpohlama ve Yılın mafyası ödülü
e- Polis koruması ve Yılın işadamı ödülü
10- Muhalefet liderlerinin saldırıya uğramasının en yetkili makam tarafından ’Bunlar daha bir şey değil, daha neler göreceksiniz’ babında desteklendiği ve anayasal suç işlendiği ülke hangisi olabilir?
a- Muz Cumhuriyeti
b- Kolonya Cumhuriyeti
c- Tomanya Cumhuriyeti
d- Fenerbahçe Cumhuriyeti
e- Şahsım Cumhuriyeti
Sözün Özü: Sıfır doğru cevap vermişseniz siz fahri Tomanya vatandaşısınız demektir. Dünya yansa umurunuzda olmaz, ebenizi kovalasalar ruhunuz duymaz. 1-5 arası doğru cevap vermişseniz, uykuda olmasanız bile esneme durumundasınız demektir. Bir şeylerin farkındasınız aslında, sadece maçanız yok konuşmaya. 5-9 arası doğru cevap vermişseniz aydınlanma çağına girmişsiniz demektir. Çok şeyin farkındasınız gerçekte, şimdi sıra yüksek sesle hırsızlara haddini bildirmekte. Tüm sorulara doğru cevap vermişseniz her şeyin farkındasınız demektir. O zaman susmayın, siz de gerçekleri söyleyin. Cevap anahtarı vermediniz diyenlere söyleyecek lafım yok. Hala doğru cevapları arıyorsanız bence sizde pek umut yok. Bu durumda olanlara sadece gülerim, hepinize mafyasız sağlıklı günler dilerim.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol