Yenimuhacir Beldesi yolu yıllardır bakılmayı bekler. Beldeye yakışır bir yol olsun istenir. Siyasal iktidar görmezde duymazdan gelir.

AKP’nin seçilmişleri her fırsatta yöreye yapılanları anlatırlar. Hizmetlerden bahsedeler. Her nedense Yenimuhacir Belde’si yolu nasibini alamaz.

Son yerel seçimlerde belde belediyesi AKP’ye geçti. İnsanlar umutlandı. Belde’nin yolu yapılacak diye. Gel gör ki tam bir hayal kırıklığı. Yolda herhangi bir çalışma yok. Eski hamam eski tas.

Yenimuhacir önemli bir belde. Keşan’a ve diğer yerlere ulaşım bu yoldan yapılmakta. Minibüs esnafı bu yolun düzgün olmasını istemek hakkı değil mi?

Belde sakinleri ve öğrencilerin yoğun biçimde kullandıkları bu yolun beldeye yakışır şekilde olmasını istemek hakları değil mi?

Eminim ki konu ilgili yerlere aktarılmıştır. Aslolan siyaset kurumunun yaklaşımıdır.

Bugünün iktidar partisi AK Parti konuya eğilse ilgi duysa, içtenlikle olsa bu yolun olumsuzluğu ortadan kaldırılamaz mı?

Yenimuhacir’a her yerden insanlar özellikle geliyor. Belde tanıtımında büyük rolü olan lokantaya gelen yerli yabancı konuklarda iyi izlenim bırakmıyor.

Yenimuhacir beldesi yeni bir yolu hak ediyor. Geçmişten günümüze konuya ilgi gösterilmemesi düşündürücü.

Acaba bir nevi cezalandırma mı? Düşünmek istemiyorum ama acaba? Değişen yeni yönetimin konunun üzerinde durduğundan ve duracağından asla şüphe etmem.

Sonuç alınamıyor. Bu kadar kısa mesafeli yolu yapmak zor mu? Yöresinde ekonomik anlamda ve ticaret anlamında tarımsal üretim anlamında büyük potansiyel. Okul ve okuma anlamında çekici güç.

Sonuç ortada.

Yıllardır görmezden gelinen yol sorunu. Belde bunları hak etmiyor. Yenimuhacir yolu boynu bükük. AKP iktidarı beni görmezden gelme diyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol