Hizmete girdiğinden günümüze kadar hiç bu kadar bakımsız görmemiştim Mehmet Gemici Cennet Bahçesini. Giriş kapısındaki insanı karşılayan çiçekler yok. geçmişte size hoş geldiniz diyen çiçeklerin yeri kara toprak. Girişinden itibaren bahçenin her alanı bakımsız. Ne bir çiçek ekilmiş ne bir sulama var. 

Ya havuz?

Cumhuriyet Meydanındaki havuzun akibeti olur mu? Son derece kirli. Bakımsız içinde su yetersiz. Dinlendiren ve içinde hayvanları yüzdüren havuzdan eser yok. kaderine terk edilme derler ya aynen öyle.

Şüphesiz bu konuda Keşan Belediyesi sorumlu. Görevini yapmamış. CHP’nin önemli hizmetini tarumar bırakmış. Peki her fırsatta Keşan’a yapılan hizmetlerde Mehmet Gemici Cennet Bahçesini öne koyanlar nerede? Bu olumsuzluğu neden görmezler? Mehmet Gemici’nin siyasal mirası üzerinden siyaset yapanlar nerede?

Adını verdiğinizden pişmanmısınız? Bu bahçenin işlevi CHP’deki yeri Mehmet Gemici’nin siyasal anısına sahip çıkınız. AKP’li belediye belki kasıtlı bakmıyor bahçeye. Bunu görmek, takip etmek, sahip çıkmak CHP’nin olmalıdır.

Şimdi şunu anlayın kendi eserlerinize isim verilen değerlerinize gereği gibi değer verilip verilmediğini izlemek zorundasınız. Belediye meclis üyeleriniz topluca bu bahçede eylem yapsa alkışlanırsınız. Mevcut durumu protesto için.

Keşan Belediyesi mutlaka bu bahçeyi bakıma almalıdır. Şu halini CHP’lilerin saptayıp gündeme taşımamaları bir eksikliktir. Gerçek gündemlerle uğraşmak gerekir.

Ama bu iş zaman ister, emek ister. Bahçeye geleceksin gözlem yapacaksın. Saptamalarda bulunacaksın. Ardından mevcut durumu göz önüne sereceksin. Hizmet aksamalarına yönelmek gerekir. belediye başkanına yönelik söz eylem prim yapmaz.

Eğer bu bahçeye sahip çıkarsanız önce partinize sahip çıkmış olursunuz. Eğer bu bahçeye sahip çıkarsanız partinizin gurur kaynağı hizmetinize sahip çıkarsınız.

Eğer bu bahçeye sahip çıkarsanız her fırsatta adını kullandığınız Mehmet Gemici’ye sahip çıkmış olursunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol