Bayramda mezarlık servisi ve parkmetreler ücretsiz olacak

Edirne'de, Ramazan Bayramı boyunca, mezarlık servisi ve parkmetrelerin ücretsiz olduğu bildirildi.

Bayramda mezarlık servisi ve parkmetreler ücretsiz olacak

Edirne'de, Ramazan Bayramı boyunca, mezarlık servisi ve parkmetrelerin ücretsiz olduğu bildirildi.

12 Haziran 2018 Salı 16:21
Bayramda mezarlık servisi ve parkmetreler ücretsiz olacak

AA

Edirne Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı’nda mezarlık ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar için ücretsiz servis hizmeti verileceği, parkmetrelerin ise bayram boyunca ücretsiz olacağı kaydedildi.

Ayrıca yakınlarının kabirlerine çiçek ekimi yapmak isteyen vatandaşlar için arife gününden itibaren mezarlıklarda 90 bin çiçek dağıtımı gerçekleştirileceği aktarıldı.

Edirne Belediyesinin, Ramazan Bayramı’nın 1. günü olan 15 Haziran Cuma günü bayram namazı sonrasında şehir mezarlıklarına gitmek isteyen vatandaşlar için belediye binası önünden Yenişehir, Buçuktepe, Yeniimaret Bademlik, Yıldırım ve Acıçeşme mezarlıklarına ücretsiz otobüs servis hizmeti vereceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Mezarlık ziyaretini tamamlayan vatandaşlar, aynı otobüslerle belediye binası önüne geri dönebilecek. Ayrıca Buçuktepe, Yenişehir, Acıçeşme, Yıldırım, Yeniimaret Bademlik ve Karaağaç Mezarlıkları’nda yakınlıklarının kabirlerine çiçek ekimi yapmak isteyen vatandaşlar için toplamda 90 bin çiçek dağıtımı gerçekleştirilecek. Vatandaşlar arife günü ve Ramazan Bayramı’nda mezarlık görevlilerinden ücretsiz olarak çiçek talebinde bulunabilecek. Öte yandan belediye ekipleri merkezdeki 18 şehit kabrine çiçek ekti ve mezarlıkların çevresindeki otlar da temizlendi."

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ise şehir merkezinde parkmetre uygulaması yapılan caddelerde, bayramın 1., 2. ve 3. günü araç park yerlerinden vatandaşların ücretsiz yararlanabileceğini bildirdi.

Vatandaşlar, belirtilen günlerde parkmetre uygulaması yapılan caddelerde, Edirne Belediye personeli olmaksızın ücret talep eden kişilerin olması halinde, Alo 153 No’lu hattı arayarak bilgi verebilir.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol