İYİ Parti İl Başkanı Demir yeni yılla gelen zamları eleştirdi: Hediyenizi aldık! Sizin hediyenizi sandıkta vereceğiz

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, yeni yılın ilk gününde gelen zamları eleştirdi.

İYİ Parti İl Başkanı Demir yeni yılla gelen zamları eleştirdi: Hediyenizi aldık! Sizin hediyenizi sandıkta vereceğiz

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, yeni yılın ilk gününde gelen zamları eleştirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
04 Ocak 2022 Salı 09:57
İYİ Parti İl Başkanı Demir yeni yılla gelen zamları eleştirdi:  Hediyenizi aldık! Sizin hediyenizi sandıkta vereceğiz

BÜLENT SAYLAM
Demir zamları hediyeye benzeterek, “Yaptığınız zamlarla yılbaşı hediyemizi aldık, sizin hediyenizi halk olarak seçim sandığında alacaksınız, az kaldı” şeklinde konuştu.

GECE SAAT 24’Ü BİLE BEKLEMEDİLER
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, yeni yılda halkın gözünü zamlarla açtığını kaydederek, Cumhuriyet tarihinin en büyük elektrik zammının geldiğini söyledi. Demir, yeni yılla gelen zamları eleştiren açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yeni yıl hediyemiz geldi. Cumhuriyet tarihinin en büyük elektrik zammı. Doğal gaz, akaryakıt zammı. Gece saat 24’ü bile beklemediler. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), vatandaşların evlerinde kullandığı elektriğe 1 Ocak itibarıyla zam yapıldığını açıkladı. 150 kWh’e kadar olan ve bunu aşan elektrik tüketimi için getirilen kademeli tarife ile vatandaşımız Elektrik çarpmışa dönecek. 200 TL fatura ödeyen bir kişi aynı oranda kullandığı elektriğe yeni zamlarla 349 TL ödeyecek.”

DEMİR: NEYE ELİMİZİ ATARSAK ZAM YAPILMIŞ

Halkın fakirleştiğini dile getiren Demir açıklamasına şöyle devam etti: “Söylenecek çok fazla söz kalmadı. Halk fakirleşiyor, saraylardan halka bakanlar bunu göremiyor. Durumu ya Nas ile kurtarmaya çalışıyorlar ya da dış güçler. Edirne’de LPG’nin litresi 9.08, Benzinin litresi 12.86 ve Motorin 12.83 TL’ye satılmaya başlandı. Otoyol, köprü ücretleri arttı. Kamu lojmanlarının aylık kira bedellerine de yüzde 18 zam yapıldı. MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi)’ler yüzde 25 artırılmış 1301-1600 CC için MTV 1.372 TL’den 1.715 TL’ye çıkmıştı. 4-10 yıllık pasaport bedeli de yüzde 36.2 artırılarak 1.008 TL’den 1478 TL’ye yükseldi. Neye elimizi atarsak zam yapılmış.”

2022 SEÇİM YILI OLACAK
2021 yılında Türkiye’yi il il, ilçe ilçe, köy köy gezdiklerini hatırlatan Başkan Demir, açıklamasını şöyle bitirdi: “2021 yılında Genel Başkanımız Meral Akşener liderliğinde ülkemizdeki tüm teşkilatlarımız sahadaydı. Halkımızın tek umudu Genel Başkanımız Meral Akşener’in dediği gibi ‘Bize inanın, bize güvenin. Hiç merak etmeyiz az kaldı.’ İYİ’ler kazanacak, ülkeyi liyakatli İYİ kadrolar yönetecek.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol