Memleket Partisi Edirne İl Teşkilatı, ilk genel kurulunu yaptı Oktay Bozkurt İl Başkanlığına seçildi

Memleket Partisi Edirne il teşkilatının birinci olağan il kongresi yapıldı. Tek liste ile yapılan seçimde Kurucu İl Başkanı Oktay Bozkurt İl Başkanlığına seçildi.

Memleket Partisi Edirne İl Teşkilatı, ilk genel kurulunu yaptı Oktay Bozkurt İl Başkanlığına seçildi

Memleket Partisi Edirne il teşkilatının birinci olağan il kongresi yapıldı. Tek liste ile yapılan seçimde Kurucu İl Başkanı Oktay Bozkurt İl Başkanlığına seçildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
25 Ağustos 2021 Çarşamba 08:41
Memleket Partisi Edirne İl Teşkilatı, ilk genel kurulunu yaptı  Oktay Bozkurt İl Başkanlığına seçildi

HABER MERKEZİ

Bozkurt, “Siyasetten rant elde etmeyeceksin. Terörün her türlüsünü yüksek sesle kınamayanla, aramızda mesafe olacaktır. Yani net olacağız, lafları gevelemeden delikanlı cümleler kuracağız” dedi.

Muharrem İnce’nin kurduğu Memleket Partisi’nin Edirne 1. Olağan İl Kongresi, kentteki bir restoranda gerçekleştirildi. İl Kongresine Memleket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Kayhan Yüreğir, Trakya Koordinatörü Erdem Bircan, Kurucu İl Başkanı Oktay Bozkurt, çevre il ve ilçe başkanları ile partililer katıldı.

Kongrede divan başkanlığını Memleket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Kayhan Yüreğir, yaptı. Yüreğir, ülke gündemi ile ilgili yaptığı konuşmada, “Denizlerimiz müsilajlı, göllerimiz kurumuş, nehirlerimiz zehirlenmiş, ormanlarımız yangınlarla yok oluyor. Bir yanımız sele teslim bir yanımız yanıyor, ekonomi batıyor, eğitim sistemi yanıyor, işsizlik büyümüş, sınırlarımızın güvenliği kalmamış. Peki, bunların sorumluları ne yapıyor, geçmiş olsun diye insanların kafalarına çay fırlatıyor.  Bir belediye başkanı çıkıyor keşke benim evim de yansaydı öyle güzel evler yapacağız diyor. Öyle güzel evler yapacaksınız da orada yüzyıllarca yaşanan anıları ne yapacaksınız. Bunları söyleyebilen bir iktidar ve buna karşı cevap veremeyen bur muhalefetle uğraşıyoruz” dedi.

“SİYASETTEN RANT ELDE ETMEYECEKSİN”

Tek liste ile yapılan seçimde Kurucu İl Başkanı Oktay Bozkurt Memleket Partisi İl Başkanı seçildi.

Bozkurt, burada yaptığı konuşmada, partilerine gönül verenlerin her gün arttığını ifade ederek, “Memleket Partisi olarak kırmızı çizgilerimiz olacak. Ülkemizin kurucu liderine, Atatürk'e saygısızlık yapamazsın. Anavatan, yavru vatan, mavi vatan ve gök vatan bir bütündür parçalanamaz. Doğaya ve çevreye saygılı olacaksın. Çocuk istismarını ve kadına şiddeti yüksek sesle kınayacaksın. Siyasetten rant elde etmeyeceksin. Irk, dil, soy, mezhep ve cinsiyet ayrımcılığı yapanları aramızda istemiyoruz. Terörün her türlüsüne ve yüksek sesle kınamayanla aramızda mesafe olacaktır. Yani net olacağız, lafları gevelemeden delikanlı cümleler kuracağız. Siyasi etik çerçevesinde kitabın ortasında konuşacağız. Ülkemiz yasadışı yabancı uyruklu girişlerinde enayi yerine konulmaktadır. Sokaklarımızda dolaşan her on kişiden biri yabancıdır. Bu Türkiye'nin güvenlik ve beka sorunudur. Bu soruna karşı ülkemizi yönetenler kayıtsız ve çözümsüz kalmaktadır. Doğaya gereken değer verilmiyor ve bunun karşılığında doğa bizden intikam alıyor. Eğitim sistemi çökmüştür” diye konuştu.

İl yönetimi ise şu isimlerden oluştu:

Seyfi Adalardan, Nurhayat Beştepe, Kutsal Bora, Bulut Bozan, Dilek Çağlayan, Celal Çakır, Haydar Çatak, Neslihan Dönmez, Alpaslan Erbay, Emre Ertan, Sinan Gazioğlu, Özgür Kader, Emrah Karahan, Olgu Karataşoğlu, Burhan Kurt, Anıl Mirza, Zahit Onaran, Gökhan Öztaş, Mert Yalıbalığı, Mehmet Yıldız.

Disiplin Kurulu: Ender Aksoy, Aydın Armutlulu, Yılmaz Deniz, Dilek Kenar, Nuri Kılıç, Muhterem Tözünler, Serkan Yılmaz.

Kurultay delegeleri ise şu isimlerden oluştu: Nurhayat Beştepe, Erdem Bircan, Gülcan Bozan, Oktay Bozkurt, Celal Çakır, Alpaslan Erbay, Salih Kirezci, İnanç Sülüş.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol