MHP Edirne İl Başkanı Tercan, Kılıçdaroğlu ve Akşener’i hedef aldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken, Millet İttifakı ortakları Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’i eleştirdi.

MHP Edirne İl Başkanı Tercan, Kılıçdaroğlu ve Akşener’i hedef aldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken, Millet İttifakı ortakları Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’i eleştirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
28 Haziran 2021 Pazartesi 09:32
MHP Edirne İl Başkanı Tercan, Kılıçdaroğlu ve Akşener’i hedef aldı

HABER MERKEZİ

Zakir Tercan: Madem Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’in Bozkurt işareti yapan pozları var, bundan sonra bir tecavüz, cinayet, şiddet suçlusunun ilk muhatap edileceği adres bunlar olmalıdır” dedi.

“TÜRK MİTOLOJİSİNİN EN ÖNEMLİ UNSURLARINDAN BİRİSİ DE BOZKURT’TUR”

Dünyanın birçok yerindeki Türklerin, Bozkurt’u bir sembol olarak kullandığını ifade eden Tercan, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Rusya'nın Ayı, Amerika’nın Kartal, Fransa’nın Horoz, Avusturalya’nın Kanguru tarihi sembolü olduğu gibi, daha birçok ülkenin kendi karakterine, yapısına uygun sembolleri vardır. Türk mitolojisinin en önemli unsurlarından birisi de Bozkurt’tur. Özgürlüklerine düşkün olmaları, aralarında korumacı olmaları, gözü karalıkları, korkusuz olmaları, esarete boyun eğmemeleri nedeniyle Bozkurt Türkler tarafından binlerce yıldır kendine sembol edinilmiştir. Dünyanın birçok yerindeki Türkler Bozkurt’u bir sembol olarak kullanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu önderi, devlet adamı, komutanı Mustafa Kemal Atatürk’te Bozkurt sembolüne birçok alanda sahip çıkmıştır. Türkiye Cumhuriyeti devlet armasına Bozkurt figürü koydurmuş, Bozkurt figürlü 5 TL para bastırmış, Bozkurt figürlü pullar bastırmış, Kahramanmaraş kalesine bayrak tutan Bozkurt heykeli yaptırmış, Malatya Mebusu Dr. Hilmi beye Bozkurt Cumhuriyet Marşı yazdırmış, Cumhuriyetimizin 10. yılı dolayısıyla hazırlanan afişe Bozkurt figürü koydurmuş, Türk Ocaklarının amblemini ‘Bozkurt’ yaptırmış, ilk yolcu gemisine ‘Bozkurt’ ismini vermiş, isteği ile kurulan Türk Petrol Ofisi’nin armasını ‘Bozkurt’ yaptırmış, yerli malı olarak üretilmeye başlayan bir sigaraya ‘Bozkurt’ adını vermiş… Bozkurt sembolüne o kadar çok sahip çıkmıştır ki, inanın buna benzer daha birçok örneği vardır. Bozkurt işareti bir parti, dernek, vakıf sembolü değil, Türklüğün bağımsızlığına sahip çıkan herkes için tarihi bir semboldür.”

“SON YILLARDA BOZKURT İŞARETİ YAPMAK ADETA BAZILARI İÇİN MODA GİBİ GÖZÜKMEKTE”

Türkiye’de Türklüğün sembolü olan Bozkurt işaretine en çok sahip çıkanların Ülkücüler olduğunu söyleyen Zakir Tercan, “Bozkurt işareti Türk milliyetçiliğini benimsemiş MHP ile özdeşleşmiş bir hale gelmiştir. MHP ve Ülkü Ocakları’nın her yerdeki sembolü, işareti Bozkurt’tur. Ama son yıllarda MHP’lileri, Ülkücüleri siyasi olarak istismar etmek isteyen bazı parti başkanları ve siyasiler de Bozkurt işaretini kullanmaktadır. Mesela zafer işareti yaparak ‘YPG terör örgütü değil, vatanını koruyan bir oluşum’ diyerek terör örgütlerini selamlayan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, seçim zamanlarında Bozkurt işareti yapması böyle bir istismardır. PKK’nın televizyon kanalına çıkıp Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının teminatı olan Anayasa’nın 2. ve 3. maddelerini değiştirmekten bahseden Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Türklüğün bağımsızlık sembolü Bozkurt ile normalde ne işi olur? Son yıllarda Bozkurt işareti yapmak adeta bazıları için moda gibi gözükmektedir. Bir tecavüz olayı oluyor, suçlu kişinin Bozkurt işareti yaptığı bir fotoğrafı üzerinden MHP’ye saldırılıyor. Bir şiddet olayı, cinayet olayı oluyor, suçlunun Bozkurt işareti yaptığı fotoğrafı üzerinden MHP’ye saldırılıyor. HDP İzmir il örgütü binasında saldırı gerçekleştirip Deniz Poyraz isimli PKK’lıyı öldüren kişinin de Bozkurt işareti yapan fotoğrafı servis edilerek MHP’ye yönelik aynı saldırı yapılmıştır. Halende bu saldırı sürdürüyorlar. Özellikle HDP bu propagandayı ‘Türkiye’de çatışma zemini oluşsun’ diye bilinçli yapmaktadır. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli katilin gerçek ilişkilerinin ortaya çıkarılmasını ve en ağır cezanın verilmesini istediği halde katilin Bozkurt işaretli bir pozundan dolayı saldırıyı MHP ile ilgili irtibatlandırmaya çalışıyorlar. HDP’ye soralım o zaman, ortağınız olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da, Meral Akşener’in de Bozkurt işareti yaptığı fotoğrafları var… Bu saldırıyı HDP’yi daha çok hizaya sokmak için bunlar organize etmiş olabilir mi? Mesele Bozkurt işaretiyle poz vermek ise her yönlü düşünmek gerekiyor değil mi? Türkiye üzerindeki hesaplar adına yanyana geldiğiniz Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener ile yerel seçimlerde gayet iyi anlaştınız yoksa Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde anlaşamıyor musunuz? Aranızda bir gerginlik mi var? Bunlar yerel seçimlerde Ülkücüleri istismar etmek için Bozkurt işareti yaparak geziyordu, niye o zaman sesiniz çıkmıyordu? ‘Önderimiz’ dediğiniz Öcalan alçağı bile yakalandığında korkusundan ‘Benim ilk üyeliğim Ülkü Ocaklarına idi’ dediği için mi siz de aynı siyasi korkaklığı sergilediniz yoksa? İttifak ortağınız, işbirliği dostunuz İP’in Genel Başkan yardımcısına ‘it’ dediniz, bu aranızda bir gerginlik yaratmış olabilir mi? Bozkurt işaretli pozları olan ortağınız Meral Akşener size ‘HDP kendi Cumhurbaşkanı adayını çıkarsın’ dedi. Siz de ona ‘Meral Akşener bize akıl vermesin’ diye fırçaladınız. Bu durum aranızda bir gerginlik yaratmış olabilir mi?” ifadelerine yer verdi.

“MESELE ÖYLE ÜLKÜCÜLERİ İSTİSMAR ETMEK İÇİN BOZKURT İŞARETİ YAPMAKTA DEĞİL”

Açıklamalarında, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef alan MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, “Mesela Bozkurt işaretli pozları olan ittifak ortağınız Kemal Kılıçdaroğlu ‘HDP ile yerel seçimlerde ittifak yapmadık’ diye sürekli inkârda bulunuyor. Siz de ‘Yaptık, tüm oylarımızı CHP’ye verdik’ diyorsunuz. Hatta teröristbaşı Öcalan bile ‘Cumhur ittifakına, millet ittifakına mesafeli durun’ dediği ve siz ‘Önderimiz Öcalan’ın mektubundan gereken mesajı aldık. CHP’yi destekleme stratejimiz değişmedi’ dediğiniz halde Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu inkârları aranızda bir gerginliğe mi sebep oldu? Bozkurt işareti yaptıklarına dair pozları olan Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in HDP’ye saldıran katille bir bağı olabilir mi Kandil beslemesi Pervin Buldan? Mesele Bozkurt işareti yapmaksa bakış açını bunları düşünerek değiş bence… Madem Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’in Bozkurt işareti yapan pozları var, bundan sonra bir tecavüz, cinayet, şiddet suçlusunun ilk muhatap edileceği adres bunlar olmalıdır. Mesele öyle Ülkücüleri istismar etmek için Bozkurt işareti yapmakta değil… Geçtiğimiz ay Rize’de vatandaşlara tekmeli, yumruklu saldıran İP’li siyaset soytarıları da Bozkurt işareti yapıyordu. Ne yapalım bunun hesabını da mı MHP versin? MHP ölçülüdür, ilkelidir. Hiçbir karanlık olayla işi olmaz. Sahiplenmeyeceği hiçbir olayın içine girmez. Bozkurt işaretini Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener gibi HDP ortakları yapabiliyorsa, kriminal her türlü tip yapabilir. Oysa HDP ile ittifak yapanın sembolü sırtlan olmalıdır değil mi? Bozkurt, Türklüğün bağımsızlık sembolüdür. Türkiye’nin bağımsızlığını ortadan kaldırmak isteyen HDP-PKK gibi terör yuvasıyla işbirliği yapan Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı Bozkurt işareti aldatmaca, kandırmaca olduğunu anladığınız gün, her Bozkurt işareti yapan suçlu üzerinden niye MHP’ye saldırıldığını da anlarsınız” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol