TÜ öğrenci başkenti olma yolunda

Trakya Üniversitesinin (TÜ) yaklaşık 50 bin öğrencisiyle Türkiye'nin öğrenci başkenti olma yolunda olduğu bildirildi.

TÜ öğrenci başkenti olma yolunda

Trakya Üniversitesinin (TÜ) yaklaşık 50 bin öğrencisiyle Türkiye'nin öğrenci başkenti olma yolunda olduğu bildirildi.

28 Ağustos 2018 Salı 08:28
TÜ öğrenci başkenti olma yolunda

AA

TÜ'den yapılan yazılı açıklamada, TÜ'nün Türkiye'nin önde gelen üniversitelerden olduğu belirtildi.

Üniversitenin Edirne'yi bir öğrenci başkenti yapma yolunda emin adımlarla ilerlediği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Üniversite Araştırmaları Laboratuarı’nın gerçekleştirdiği Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri 2018 araştırmasının sonuçlarına göre Edirne, 86 puanla öğrencilerin en çok memnun olduğu 8. il oldu. Yine aynı kuruluş tarafından 2017 yılında düzenlenen araştırmada 11. sırada yer alan Edirne, başta Trakya Üniversitesi olmak üzere, üniversitenin yerel tüm paydaşlarının öğrenci dostu çabalarıyla 3 basamak birden yükseldi. Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri 2018 araştırması, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından gerçekleştirildi. ÖDÜŞ, 2017-2018 araştırma verileri, 81 ildeki 109 devlet ve 63 vakıf olmak üzere 172 üniversitede öğrenim gören 26 bin 513 öğrenciden elde edildi. Araştırmaya göre, bir önceki yıla oranla öğrencilere memnuniyetsizlik hissini yaşatan illerde önemli bir artış görülürken, Trakya Üniversitesi ve Edirne'nin yükseliş trendinde olması, yapılan çalışmaların, öğrenciler nezdinde ilgi ve memnuniyetle karşılandığını gösteriyor."

Açıklamada, araştırmada öğrencilerin öğrenim gördükleri şehirlerden, kayıtlı oldukları üniversitenin eğitim ve öğretiminden, üniversitenin yerleşkesinden ve bu yerleşkedeki yaşamının doyuruculuğundan, kendilerine sağlanan akademik destek ve ilgiden, üniversitenin yönetim ve işleyişinden, öğrenme imkan ve kaynaklarının zenginlik düzeyinden, kendilerine sunulan kişisel gelişim ve kariyer desteği olanaklarından ne düzeyde memnun olduklarının incelendiği kaydedildi. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol