Zakir Tercan: “Edirne gerçekten kötü durumda”

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Edirne’de artan koronavirüs vakalarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. 

Zakir Tercan: “Edirne gerçekten kötü durumda”

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Edirne’de artan koronavirüs vakalarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. 

Medya Keşan
Medya Keşan
06 Mart 2021 Cumartesi 10:41
Zakir Tercan: “Edirne gerçekten kötü durumda”

AYGÜL KONAR

Tercan açıklamasında, “Edirne kırmızıya bulandı” dedi.

“İL VE İLÇE TOPLANTILARIMIZI, SAHADAKİ ÇALIŞMALARIMIZI HEPSİNİ İPTAL ETTİK”

Milliyetçi Hareket Partisi il ve İlçe teşkilatı olarak koronavirüs konusunda büyük hassasiyet gösterdiklerini belirten Tercan, açıklamasında şunlara yer verdi: “Esnafımız bir ümit açılmayı beklerken karşılaşılan kırmızı tabloyla moraller bozuldu. Milliyetçi Hareket Partisi il ve İlçe teşkilatlarımız olarak koronavirüs konusunda büyük hassasiyet gösteriyoruz. Edirne il ve ilçelerimizde kırmızı alandayız. İl ve ilçe toplantılarımızı, sahadaki çalışmalarımızı hepsini iptal ettik. Koronavirüs illeti Türk milletini derinden üzdü, sıkıntılar yaşamaktayız. Esnafımızın çok üzüldüğünü biliyorum, dertleri sıkıntıları var. Bu hastalık sadece Türkiye’yi değil, tüm dünyayı etkiliyor. Sabır ve metanet ile bu işi karşılayıp biran evvel koronavirüsün bitmesi için, devletimiz, valimiz, hükümetimizin aldığı kararlara uymamız lazım. Milliyetçi Hareket Partisi olarak vali beyimizin kararlarına uyuyoruz. Valimizi bu konuda ciddi anlamda destekliyoruz. Edirne gerçekten kötü durumda. Keşan’da vakalar %60-65 civarında. Milliyetçi Hareket Partisi olarak üzerimize düşen görevleri yapıyoruz. Koronavirüs ile ilgili tüm mesajlarımızı iletiyoruz. Vatandaşımızdan hassasiyet göstermelerini istiyoruz. İlçelerde bulunan ilçe başkanlarımız, merkezde bulunan il ve ilçe yönetimimiz de bu konuda büyük bir hassasiyet gösteriyor. Biran önce koronavirüs vakalarının azalması için tedbirlere uymalıyız.” 

“BİRAZ DAHA SIKINTI ÇEKECEĞİZ AMA SABRETMELİYİZ”

Vatandaşların biraz daha duyarlı ve daha sabırlı olmaları için gayret göstermeleri gerektiğini dile getiren Tercan, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Burada insanımıza da iş düşüyor. Esnafımız büyük sıkıntı çekiyor ama ülkemizin de durumu ortada. Biraz daha sıkıntı çekeceğiz ama sabretmeliyiz. İnşallah ileriki haftalarda normale döneceğiz. Vatandaşımızla birlikte inşallah eskisi gibi sağlıkla günlere döneceğiz ama tedbiri elden bırakmamız gerekir. Devletimiz güçlüdür. Cumhur İttifakı olarak, ittifakın ruhuna göre hareket ediyoruz. Toplantılarımız vardı onları iptal ettik. İl ve ilçe başkanlarımıza halkımızı uyarmaları konusunda mesajlar ilettik. Koronavirüs illetinden ne kadar erken kurtulursak hepimizi için o kadar iyi olur. Vatandaşımız biraz duyarlı olmaya sabırlı olmaya gayret göstersinler. Vatandaşımız maske, mesafe ve hijyene daha çok önem vermeliler. İnşallah en kısa zamanda bu illetten kurtulur rahat nefes alırız.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol