“104. yılında 1004 öğrenci ile Çanakkale’deyiz”

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz Çanakkale Deniz Zaferi’nin “104. Yılında 1004 öğrenci ile Çanakkale’deyiz” projesi düzenledi.

“104. yılında 1004 öğrenci ile Çanakkale’deyiz”

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz Çanakkale Deniz Zaferi’nin “104. Yılında 1004 öğrenci ile Çanakkale’deyiz” projesi düzenledi.

Medya Keşan
Medya Keşan
06 Şubat 2019 Çarşamba 10:00
“104. yılında 1004 öğrenci ile Çanakkale’deyiz”

SONGÜL KONAR

Dün saat 08.30’da Keşan Lisesi bahçesinden hareket eden araç ile öğrenciler Çanakkale’ye uğurlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz: “Keşan İlçe Milli Eğitim müdürlüğü koordinesince Çanakkale Deniz Savaşlarının “104.yılında 1004 öğrencimizle Çanakkale deyiz” projesinin startını vermenin mutluluğu içerisindeyiz” diyerek sözlerine şöyle devam etti: Ülkemiz ve milletimiz açısından çok özel bir yere sahip olan "Bir Destandır Çanakkale" dediğimiz ve kahraman Türk askerinin bu zaferi kazanırken ne fedakârlıklar yaptığını ve ne çok zor şartlar altında çarpıştığını bilmekteyiz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır” sözleri ışığında, bizler de 1915 Çanakkale Deniz Zaferinin Türk gençlerine verdiği ilhamdan kuvvet alarak, milletimizin gönlünün de müstesna bir yere sahip olan tarihi alanımızla ilgili yapmış olduğumuz projemizin ilk ziyaretçilerinin, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarımızda öğrenim gören özel eğitim öğrencilerimiz ve özel eğitim öğrencilerimizin aileleri olması bizleri daha da gururlandırmış ve duygulandırmıştır.”

“1004 ÖĞRENCİMİZİ TARİHİ ALANLA BULUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ”

Saz, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bugün ilk ziyaretçilerimiz toplamda 104 kişi olacak 2019 yılı içerisinde toplamda 1004 öğrencimizi tarihi alanla buluşturmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimiz, aileleri ve görevli öğretmenlerimizden oluşan ilk gurubumuz kültür ve turizm bakanlığı Çanakkale Savaşları tarihi alan başkanlığı rehberleri eşliğinde belirlenen program dâhilinde ziyaretlerini belirlenen program dâhilinde ziyaretlerini gerçekleştireceklerdir. Türk milleti “Çanakkale Geçilmez” diyen şehitlerini asla unutmayacak ve unutturmayacaktır” bu bağlamda; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve vatanımız uğruna şehit düşen tüm şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmet diliyorum. Projemize destek veren başta Keşan Kaymakamımız Sayın Nuri Özder'e, Edirne İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı’ya, kültür ve turizm bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu tarihi alan başkanı Sayın İsmail Kaşdemir'e, her isteğimizi memnuniyetle karşılayan bizlere yardımcı olan tarihi alan başkan yardımcısı aynı zamanda eğitimci, değerli hocamız Sayın Zülküf Memiş'e ve projemize katkı sunan herkese şükranlarımı arz eder saygılarımı sunarım.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol