mersin escort

12 bin 954 öğrenci bugün karne alacak

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı, Keşan’da 12 bin 954 öğrencinin bugün karne almasının ardından sona erecek.

12 bin 954 öğrenci bugün karne alacak

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı, Keşan’da 12 bin 954 öğrencinin bugün karne almasının ardından sona erecek.

09 Haziran 2017 Cuma 00:00
282 Okunma
12 bin 954 öğrenci bugün karne alacak

HABER MERKEZİ

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı, ülke genelinde bugün son bulacak. Keşan’da da, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan 12 bin 954 öğrenci karne alacak. Böylece, 12 bin 954 öğrenci ile 907 öğretmen, yaz tatiline girecek. Karne töreni ise saat 10.30’da, Atatürk Ortaokulu’nda yapılacak. 

İLHAN SAZ’IN YILSONU MESAJI

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz,  2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nın sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İlhan Saz, mesajında, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılını tamamladığımız bu önemli günde öğrencilerimize karnelerini verecek olmanın heyecanını öğretmenlerimiz, velilerimiz ve çocuklarımızla paylaşmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Bugün yüreklerimizi ısıtan umutlarla hepimiz, coşkulu ve heyecanlıyız. Değerli meslektaşlarım, geleceğimiz olan çocukları sadece akademik başarı doğrultusunda değil iyiyi, doğruyu, güzeli öğreterek geleceğin Türkiye’sini inşa edecek bireyler olmaları yolunda en önemli görev sizlerindir. Birçoğunuzun yaşadığınız zorluklara rağmen ulvi görevinizi ifa ederken önemli başarılara imza attığınızı biliyor ve bu çalışmalarınız için okul yöneticilerine, öğretmenlere ve tüm personele şükranlarımı sunuyorum. Sizler geleceğin gönüllü mimarları, toplumumuzun öncüsüsünüz. Bu kutsal mesleği sabırla ve büyük bir özveri ile yerine getirdiğiniz ve emekleriniz için de teşekkür ediyorum.” dedi. 

İlhan Saz, konuşmasının devamında velilere ve öğrencilere seslenerek, şunları söyledi: “Saygıdeğer veliler, en değerli varlığımız çocuklarımızın yetişmesinde öğretmenlerimizin olduğu kadar sizlerin de önemli bir rolü vardır. Bir aile değerlerine ne kadar sahip çıkarsa, toplum da o kadar sağlam olur. Bundan dolayı iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Eğitim ve öğretimin üçayağından birini sizlerin oluşturduğunu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil, manevi yönden de destekleyerek her zaman onların yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Eğitimde, okul ile aile iç içe olmalı ki birlikte daha iyi neticeler alınabilsin. Yanımızda olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sevgili öğrenciler, yıl içerisinde yaptığınız çalışmalarla hepiniz tatili hak ettiniz. Bu tatil döneminde sizden beklentimiz, sizden beklentimiz, Vatanını milletini seven, yerli, milli ve manevi değerlerine bağlı, ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak, yine ülkesi ve milleti için tüm dünya ile yarışabilecek donanıma sahip olmanızdır. Hedeflerinizi çok büyük tutmalısınız. Tatili kendinizi geliştirme fırsatı olarak değerlendirmeniz ve gelecek yıla enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızdır. Sizlere başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık, yarınlarınız aydınlık olsun.”     

Son Güncelleme: 09.06.2017 00:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol