2018-19 eğitim-öğretim yılının ilk ders zili çaldı

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı dün gerçekleştirilen İlköğretim Haftası etkinlikleriyle başlarken, Keşan’da 12 bin 900 öğrenci okullarındaki yerlerini aldı.

2018-19 eğitim-öğretim yılının ilk ders zili çaldı

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı dün gerçekleştirilen İlköğretim Haftası etkinlikleriyle başlarken, Keşan’da 12 bin 900 öğrenci okullarındaki yerlerini aldı.

18 Eylül 2018 Salı 09:08
2018-19 eğitim-öğretim yılının ilk ders zili çaldı

Haber-Foto: BÜLENT SAYLAM

Dün, saat 10.00 sıralarında Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda başlayan törene; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Ramazan Boyraz, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin,  AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Çetin, şube müdürleri, okul müdürleri veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açış konuşmasını Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Müdürü Murat Aras yaptı.

ARAS: “EĞİTİM, İNSAN VE TOPLUM GELECEĞİNE YAPILAN EN BÜYÜK YATIRIMDIR”

Aras, konuşmasında “Maddi ve manevi yönleriyle çok iyi yetişmiş insan en büyük zenginlik kaynağıdır. Eğitim ekmek ve su gibi en temel ihtiyaçlarımızdandır. Olmazsa olmazımızdır. Yaşadığımız dünyada milletler varlıklarını sürdürebilmek için her açıdan çağ yakalamış hatta çağın ötesinde olmalıdırlar. Bunun için de iyi yetişmiş, eğitimli insanlara ihtiyaç vardır. Bu yüzden eğitim, insan ve toplum geleceğine yapılan en büyük yatırımdır. Biz öğretmenler görev ve sorumluluklarımızın farkındayız. Bu doğrultuda var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Konuşmama Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk’ün şu sözüyle son vermek istiyorum: ‘Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.’” ifadelerini kullandı.

SAZ: “BAŞARI ÖZVERİLİ VE DÜZENLİ BİR EMEĞİN ÜRÜNÜDÜR”

Daha sonra söz alan Saz ise şunları söyledi: “Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine; öğretmenlerimiz öğrencilerine kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içinde iken velilerimiz, çocuklarının okula başlamasının gurur ve coşkusunu yaşamaktadır.

Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bizlerde çalışmalarımızı bu sorumluluk duygusuyla planlamakta ve çalışmalarımızı bu hassasiyetle yürütmekteyiz.

Değerli Meslektaşlarım; ruhen ve bedenen sağlıklı, milli ve manevi değerlere bağlı, bilgiye ulaşmanın yollarını bilen, bilgiyi paylaşan, teknolojiyi üreten ve toplum yararına kullanan özgüvenli nesiller yetiştirmek amacındayız. Siz değerli meslektaşlarımın bu amaca ulaşmak için büyük fedakârlıklarla çalışarak, ülkemizin aydınlık geleceğini inşa edecek, erdemli bireyleri yetiştirme gayreti içinde olduğunuzu biliyorum.

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerimiz; amacımız sizlerin kendi ayakları üzerinde dik ve sağlam durabilen yetişkinler olarak geleceğe adım atmanızdır. Bu gayretlerimizin gerçekleşebilmesi için öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, aileniz ile birlikte büyük gayret sarf ettiğimizi bilmenizi isterim. Öğretmenleriniz olarak gerek donanımsal gereksinimleri gerekse eğitim açısından yapılması gereken ne varsa yerine getirmeye, sizlerin eğitimi için en uygun eğitim ortamlarını sağlamaya gayret ediyoruz. Sizden beklentimiz çok çalışmanız, kendinizi mümkün olan en üst düzeyde yetiştirmenizdir.

Sayın Velilerimiz; yeni eğitim-öğretim yılında da bizlere ve evlatlarınıza önceki yıllarda vermiş olduğunuz destekleri, özveriyi, ilgi ve anlayışı göstermeniz, okul-öğrenci-veli işbirliği ve koordinasyonunu geliştirip  arttırarak bu sene en üst noktaya taşımanızdır. “Eğitim ailede başlar” sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı, onların takipçisi olmalıyız.

Evlatlarınızı bizlere bırakılmış en kıymetli emanetiniz olarak görüyoruz. Öğretmenleriyle, öğrencisiyle ve kıymetli velilerimizle bizler büyük ve güçlü bir ailenin mensuplarıyız. Bu ailenin birlikteliği ve oluşturacağı sinerji ile başarımızı çok daha iyi noktalara çıkarmak hiçte zor olmayacaktır. Başarı rastlantı değildir. Başarı özverili ve düzenli bir emeğin ürünüdür. Başarı başaracağım diyebilenlerindir. Bu anlayış ile önceki yıllarda yakaladığımız başarıları devam ettirmek ve her geçen gün arttırarak geliştirmek kararlılığı içindeyiz. Sözlerimi Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize eğitim anlayışımız açısından ışık tutan, bizlere hedef gösteren şu sözleriyle son veriyorum. “Milli Eğitim ülkümüz, Türk milletinin bütün fertlerini kaderde, kıvançta ve tasada ortak, bölünmez bir bütün halinde milli şuur etrafında toplamak, milli, insani, ahlaki üstün değerlerini geliştirmek, çağdaş uygarlığın, yapıcı, yaratıcı ve seçkin bir ortağı haline getirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere, kıymetli yönetici ve öğretmenlerimize değerli velilerimize, ilçemize ve ülkemize  hayırlı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Tören, öğrencilerin İlköğretim Haftası şiirlerini okuması ve Nuri Özder ile İlhan Saz’a çiçek hediye edilmesiyle sürdü.

Özder’in 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk ders zilini çalmasının ardından tören sona erdi.

Son Güncelleme: 18.09.2018 09:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol