Açık Öğretim Fakültesi vize sınavları yapıldı

Keşan’da da yapılan sınava Yunanistan’dan gelen 300 soydaş katıldı

Açık Öğretim Fakültesi vize sınavları yapıldı

Keşan’da da yapılan sınava Yunanistan’dan gelen 300 soydaş katıldı

06 Ocak 2013 Pazar 23:55
Açık Öğretim Fakültesi vize sınavları yapıldı
 Açık Öğretim Fakültesi’nde okuyan öğrencilerin AÖF Vize Sınavı dün yurdun birçok yerinde olduğu gibi Keşan’da da yapıldı. Keşan Meslek Yüksekokulu A Blok binasında gerçekleştirilen, sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda gerçekleştirilen sınava, çoğunluğu Yunanistan’da yaşayan 300 kadar soydaş katıldı.

Sınavın güvenliği Keşan Emniyet Müdürlüğü tarafından karşılandı.

KEŞANLI ÖĞRENCİLER EDİRNE VEYA BAŞKA İLLERE GİTTİ

Bu arada Keşan’da Açık Öğretim Fakültesi’nde okuyan yüzlerce öğrenci dün Edirne veya çevre illerde sınava girdi. Keşan’da yaklaşık 1 yıldır faaliyette bulunan Açık Öğretim Bürosu, sadece yurtdışından okuyan öğrencilere hizmet veriyor. Keşan ve yakın çevremizdeki ilçelerde bulunan öğrenciler ise her türlü işlemini Edirne ve diğer illerde yaptırmak zorunda. Bu durum da binlerce öğrenci için büyük bir maddi kayba neden oluyor.

SINAV KEŞAN’DA DA YAPILSIN

Başta üniversiteye giriş olmak üzere, ehliyet ve bunlar gibi birçok sınavın Keşan’da yapılmasına rağmen, Açık Öğretim Fakültesi sınavlarının ilçemizde hâlâ yapılmıyor olması büyük eksiklik. Bu konuda görüş belirten öğrenciler ve veliler, özellikle iktidar partisinin ilçe yöneticilerini ve Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’nu bu konuda daha duyarlı olmaya davet ederek, “Sınav Keşan’da yapılsa bundan sadece ilçemizde yaşayan öğrencilerimiz değil, İpsala, Enez, Şarköy ve Malkara’daki öğrenciler de faydalanabilecek. Bu sorun binlerce öğrenciyi ve ailesini ilgilendiriyor.” diye konuştular.

Son Güncelleme: 06.01.2013 23:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol