Açılış

Mehmetçik Eğitime Destek Kursu 130 öğrencinin katılımıyla açıldı

Açılış

Mehmetçik Eğitime Destek Kursu 130 öğrencinin katılımıyla açıldı

20 Ekim 2014 Pazartesi 08:16
Açılış
 Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Keşan Lisesi’nde açılan Keşan Mehmetçik Eğitime Destek Kursu, geçen cumartesi günü düzenlenen bir programla öğrencilere hizmet vermeye başladı. 5 sınıfta açıldığı belirtilen kursa,  şu an için Keşan’da bulunan ve lise düzeyinde olan okullarda okuyan 130 öğrencinin kaydının yapıldığı öğrenildi.

Kursun açılışı ile ilgili olarak yapılan program saat 09.30’da başladı. Programa Kaymakam Bekir Dınkırcı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Tamer Gedik, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Büker, kursu verecek asker öğretmenler ve kursiyer öğrenciler katıldı.

Dınkırcı ve Gedik’in hayırlı olması temennisi ile kursun açılış kurdelesini kesmesinin ardından okulun merdivenlerinde günün ansına topluca bir hatıra fotoğrafı çektirildi ve hazırlanan kahvaltı kokteyline geçildi.

İlk ders saat 10.00 sıralarında başladı. Burada bir dersliği ziyaret eden Kaymakam Bekir Dınkırcı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Tamer Gedik, öğrencilere hitaben kısa birer konuşma yaparak başarı dileklerinde bulundular.

Keşan Lisesi’nde açılan ve haftanın cumartesi ve pazar günleri gerçekleştirileceği öğrenilen Mehmetçik Eğitime Destek Kursu’nda sivil hayatlarında da öğretmen olan asker öğretmenler ders verecek. 5 sınıfta gerçekleştirilecek olan kursa Keşan’da bulunan lise düzeyindeki değişik okullardan 130 öğrenci kaydını yaptırdı.

Son Güncelleme: 21.10.2014 17:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol