Aden Koleji Hatıra Ormanı oluşturuldu

Orhaniye Köyü Gölleti'nde orman arazisinin 10 dönümlük bölümünde gerçekleşti

Aden Koleji Hatıra Ormanı oluşturuldu

Orhaniye Köyü Gölleti'nde orman arazisinin 10 dönümlük bölümünde gerçekleşti

15 Nisan 2013 Pazartesi 01:09
Aden Koleji Hatıra Ormanı oluşturuldu
 Keşan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Orhaniye Köyü Göleti Mevkii’nde yeni oluşturulan orman arazisinin 10 dönümlük bölümünde “ADEN Koleji Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

12 Nisan 2013 Cuma günü yapılan fidan dikimine Keşan Orman İşletme Müdürlüğü Orman Mühendisi Nihat Yıldız, ADEN Koleji Kurucu Temsilcisi Halil İbrahim Yıldız, ADEN Koleji Anaokulu/Ortaokul Müdürü Elvan Ekinci, ADEN Koleji İlkokul Müdürü Mehmet Engin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ADEN Koleji Kurucu Temsilcisi Halil İbrahim Yıldız, konu hakkında yaptığı açıklamada, amaçlarının öğrencilere ağaç sevgisini aşılamak,  çevre bilincini geliştirmek olduğunu ifade etti.

Yıldız,  “Hatıra Ormanı, yaklaşık 10 Dönüm üzerinde kurulmuştur. Öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde fidanlarını diktiler. Hatıra Ormanı’na yaklaşık 200 fidan dikildi. Bize bu imkanı sağlayan Keşan Orman İşletme Müdürü Sebahattin Canbakkal, Orman Mühendisi Nihat Yıldız, fidan dikiminde öğrencilerimize yardımcı olan Keşan Orman İşletme Müdürlüğü personeline teşekkür ederiz” dedi.

Ekinci, ve Engin de, her öğrencinin en az bir fidan dikerek oluşturduğu Hatıra Ormanı’nda yılın belirli zamanlarında çeşitli etkinlikler düzenleyerek fidanlara sahip çıkacaklarını ifade ettiler.

Ekinci ve Engin, “Bu güzel etkinliğin gerçekleşmesinde, öğrencilerimizin gidiş-gelişlerinde yardımlarını esirgemeyen velimiz Ergun Çakal’a, okul servislerimizden Ümit Akkın’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dediler. 

Son Güncelleme: 15.04.2013 01:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol