Anadolu Öğretmen’in Bahar Şenliği yapıldı

Başak: Hedefi olmayan, hayal kuramayan insanlardan başarı bekleyemezsiniz

Anadolu Öğretmen’in Bahar Şenliği yapıldı

Başak: Hedefi olmayan, hayal kuramayan insanlardan başarı bekleyemezsiniz

18 Mayıs 2013 Cumartesi 14:06
Anadolu Öğretmen’in Bahar Şenliği yapıldı
 Keşan Anadolu Öğretmen Lisesi’nin 3’üncü Bahar Şenliği dün yapıldı.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen ve saat 14.00’te başlayan şenliğe, Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, Keşan İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Engin Sakallıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Koçak, belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Sunuculuğunu okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hilal Ekren’in yaptığı tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma ise Okul Müdürü Osman Başak’tan geldi. Şenliğin, ders yılı sonunda öğrencilerin stres atması amacıyla düzenlendiğinin altını çizen Başak, şunları söyledi:     “2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı sosyal etkinliğimiz çerçevesinde; stres atma, başarıyı arttırma, birlik ve beraberlik duygusunu daha da kuvvetlendirme ve barış, kardeşlik, dostluk, kaynaşma bağlarını güçlendirmek amacıyla düzenlediğimiz geleneksel <3. Bahar Şenliği>ne hoş geldiniz. Sene sonunun yaklaştığı bu günlerde sistemli bir şekilde derslerinize çalışıp, başarılı olmak için gayret ediniz. Bilim ve teknolojideki hızlı gelişmelere paralel olarak ülkemizin ihtiyaç duyacağı insan gücünün profiline uygun bir şekilde kendinizi geleceğe hazırlayabilmek için planlarınızı iyi yapıp, hedeflerinizi şimdiden belirleyiniz. Hedefi olmayan, hayal kuramayan insanlardan başarı bekleyemezsiniz.”

“SİZLER AYRICALIKLI ÖĞRENCİLERSİNİZ”

Öğrencilerin, bu okulu seçtikleri için ayrıcalıklı olduğunu ifade eden Osman Başak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizler, üzerine büyük sorumluluklar yüklenmiş bir nesilsiniz. Ülkemizin geleceğisiniz. Sizler ülkemizin kaderini tayin edecek taze beyinlersiniz. Sizler bu okulu tercih ettiğiniz için, ayrıcalıklı öğrencilersiniz, öğretmen adayısınız. Eğer donanımlı, disiplinli, gayretli ve bilimden, demokrasiden, laiklikten yana insanlar olursanız bu ülke sizinle daha çok şey kazanacaktır. Eğitim sistemimizin temel görevi, öğrencilerimize bilginin yanında değer, tutum, beceri kazandırmak. Atatürkçü düşünce sistemini benimsemiş, özgüven ve sorumluluk sahibi, bilim ve teknoloji eksenli düşünebilen, okuyan, uygulayan, soran, sorgulayan, karakteri gelişmiş, nitelikli, ufku geniş, ilim aşığı, can yoldaşı, gönül dostu öğrencileri yetiştirmek temel felsefemizdir. Sizler, Anadolu Öğretmen Lisesi olarak daima, cesaretin, sevginin, saygının çok daha güçlü, geniş vizyonlu ve misyon sahibi, dürüstlüğün simgesi olacaksınız.”

“SİZLERLE GELECEĞİMİZ AYDINLIK OLACAK”

Konuşmasının ilerleyen bölümünde, eskilerin, “Bol yıldızlı gecenin ardından bol güneşli günler gelir.”  örneğini veren Başak, şunları söyledi: “Keşan Anadolu Öğretmen Lisesinin gün geçtikçe çoğalan yıldızlarısınız. Sizlerle geleceğimiz aydınlık olacak ve bayrağımız sonsuza dek dalgalanacaktır. Bugün heybemizdeki umudu, güzelliği, heyecanı, aşkı, coşkuyu, başarıyı, sevinci orta yere dökeceğiz, mutluluklarımızı hep birlikte paylaşacağız. Acılarımız, üzüntülerimiz, başarısızlığımız bir kum tanesi kadar küçük, mutluluklarınız, sevinçleriniz, başarılarınız Nisan yağmuru kadar bol olsun. Sağlık, mutluluk ve başarı daima sizlerle olsun, yüzünüzden gülümseme, yüreğinizden sevgi ve şefkat eksik olmasın. Afiyet olsun, iyi eğlenceler diliyorum.”

EĞLENCE DORUKTAYDI

Konuşmanın ardından Bahar Şenliği’nde okul korosu tarafından şarkı ve türküler söylendi. Konuklara, nohutlu pilav, ayran ve tulumba tatlısı ikramının ardından, program, halk oyunları ekibinin gösterileriyle sona erdi.
Sonay CAN 

Son Güncelleme: 18.05.2013 14:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol