Bakırköylüler İpsala’yı unutmadı

Gazeteci-Yazar, eğitim gönüllüsü Orçun Oğuz ve Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şube Başkanlığı’nın önderliğinde gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen eğitim yardımlarının dördüncüsü İpsala’nın Esetçe Beldesi’nde bulunan Çağdaş Yaşam Suzan Demirci İlkokulu’na gerçekleştirildi.

Bakırköylüler İpsala’yı unutmadı

Gazeteci-Yazar, eğitim gönüllüsü Orçun Oğuz ve Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şube Başkanlığı’nın önderliğinde gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen eğitim yardımlarının dördüncüsü İpsala’nın Esetçe Beldesi’nde bulunan Çağdaş Yaşam Suzan Demirci İlkokulu’na gerçekleştirildi.

22 Şubat 2018 Perşembe 23:29
Bakırköylüler İpsala’yı unutmadı

HABER MERKEZİ

KIŞLIK MONTLAR, BOTLAR VE KIRTASİYE MALZEMELERİ
Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şubesi’nin önderliğinde ve Bakırköy Belediyesi’nin lojistik desteğiyle İstanbul’da eğitim gönüllülerinin katkılarıyla toplanan; kışlık montlar, botlar ve kırtasiye malzemeleri Esetçe Çağdaş Yaşam Suzan Demirci İlkokulu’na teslim edildi. Toplanan yardımların tesliminde; Gazeteci-Yazar, eğitim gönüllüsü Orçun Oğuz, Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şube Başkanı Asuman Erkan, Şube Saymanı Didem Coşkun, şube üyeleri Lale Yıldırım ve Tülay Yaşbala, CHP Esetçe Belde Başkanı Hüseyin Tunç ve Halil İbrahim Adıgüzel, Yeni Gazete İmtiyaz Sahibi Cenan Tetik ve eşi Semiha Tetik, eğitim gönüllüleri Mustafa Dura ve Recep Ejder hazır bulundular.
EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİNE TEŞEKKÜR EDERİM
Etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Oğuz; “İzmit Akmeşe İlkokulu, Kırklareli Kaynarca İlk ve Ortaokulu'nun ve son olarak geçtiğimiz yıl İpsala Atatürk İlkokulu'nun ardından eğitim gönüllülerimizle birlikte bu kez de Esetçe Suzan Demirci Çağdaş Yaşam İlkokulu'ndaydık. Bu güzel çalışmada Esetçe Beldemize destek olan Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şube Başkanımız Asuman Erkan’a, Şube Saymanı Didem Coşkun’a, şube üyeleri Lale Yıldırım ve Tülay Yaşbala'ya, lojistik destek imkanı sağlayan, Bakırköy'ümüzün çalışkan ve güleryüzlü Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’na, misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayan Esetçe Belediyesi Başkanımız İbrahim Örs'e, Esetçe Belde Başkanımız Hüseyin Tunç’a, Halil İbrahim Adıgüzel arkadaşımıza ve bu önemli günde beni yalnız bırakmayan 2014 İpsala Belediyesi Başkanı adayımız ve Yeni Gazete sahibi Cenan Tetik'e, Köprü Mahallesi'nden yol arkadaşım Mustafa Dura'ya ve son olarak Bayrambey Mahallesi'nden değerli ağabeyim, Başkanım Recep Ejder'e çok teşekkür ederim” dedi.
NE İLK NE DE SON KAMPANYA OLACAK
Gazeteci Yazar, eğitim gönüllüsü Orçun Oğuz ile birlikte daha önce de 3 tane okul yardım kampanyası düzenlediklerinin altını çizen Türk Kadınlar Birliği Şube Başkanı Asuman Erkan, “Sevgili Orçun Oğuz kardeşim ile birlikte daha önce de çok güzel yardım kampanyalarına imza attık. Geçtiğimiz kış İpsala’mıza yüz taneye yakın kışlık mont göndermiştik. Bu yıl da yine Orçun kardeşimizin desteğiyle bu toplanan yardımlarımızın İpsala’ya ulaşmasını sağladık. Bizleri en iyi şekilde misafir eden tüm Esetçe ve İpsala halkına ekibimiz ve derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum. Bu çalışma ne ilk, ne de son olacak. Bundan sonra da çalışmalarımıza aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Her şey Cumhuriyetimiz ve Atatürk’ün ışığında yetişecek çocuklarımız için” diyerek sözlerini tamamladı. Erkan’ın ardından bir teşekkür konuşması yapan CHP Esetçe Belde Başkanı Hüseyin Tunç ise konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bugün Esetçe’miz için umut dolu, mutluluk dolu bir gün. Bugün Esetçeli çocuklarımızın yüzünün güleceği bir gün. Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şubesi ve Bakırköy Belediyesi ile kurduğumuz diyalog sayesinde beldemize yardım geldi. Süreçte baştan sona emeği geçen çok değerli Orçun Oğuz beye ve İstanbul’dan gelen tüm misafirlerimize teşekkür ederim. Çalışmalarımız devam edecektir. Esetçe halkına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol