CHP Gençlik Kollarından ‘karma eğitim’ imza kampanyası 

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından önceki gün düzenlenen basın açıklamasında, karma eğitimin kaldırılmaması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

CHP Gençlik Kollarından ‘karma eğitim’ imza kampanyası 

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından önceki gün düzenlenen basın açıklamasında, karma eğitimin kaldırılmaması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

14 Eylül 2018 Cuma 23:32
CHP Gençlik Kollarından ‘karma eğitim’ imza kampanyası 

BÜLENT SAYLAM

CHP Keşan İlçe Lokali’nde düzenlenen basın açıklaması, saat 18.00 sıralarında başladı.

Basın açıklaması Gençlik Kolları Başkanı Emre Şevik tarafından yapıldı.

“GERİCİ EĞİTİMİN PANZERİ: LAİK, BİLİMSEL VE AYDINLANMACI EĞİTİMDİR!”

Açıklamasına, “Gerici eğitimin panzeri: Laik, bilimsel ve aydınlanmacı eğitimdir!” diyerek, başlayan Şevik, şunları söyledi: “AKP, siyasal iktidarı boyunca gençliği; düşünmeyen, sorgulamayan ve memlekete karşı sorumluluğun en yüce erdemi olan politik katılımın karşısına, biatçı bir gençlik kültürü olarak kurguladı. Köy Enstitüleri’ni kapatan, zorunlu din derslerini topluma dayatan, vakıf, cemaat, dernek üçgeninde ensarcılığın ve dinci gericiliğin gençliğe dayatılmasının tarihsel referansı dünden bugüne aynı işbirlikçi gerici zihniyettir. AKP’nin 24 Haziran karşı devrimi, ilk icraatını 12 Eylül’ün darbeci paşaları gibi gençliğin politizasyonunun önüne engeller çıkararak gerçekleştirmek istemiştir. Mevcut tüketim kültürü ile Anadolu’nun erkek ve kadınlarının dişiyle, tırnağıyla savaşarak kazandığı aydınlanmacı bütün değer ve birikimler gençliğe yabancılaştırıldı. Siyasetin dönüştürücü ve devrimci gücüne, doğa bilimlerinin ve felsefenin insanlığı daha ileri mevzilere taşıma iradesinin karşısına koyulan set, bugün açık açık kendini karma eğitimin yeniden sorgulanması noktasına taşıdı.”

“KARANLIĞINIZIN ÜZERİNE DOĞAN AYDINLIĞA KIZLI, ERKEKLİ YÜRÜYECEĞİZ”

Emre Şevik sözlerine şöyle devam etti: “Evren’den Erdoğan’a emperyalist tüketim kültürünün içine hapsedilmeye çalışılan gençliğe son darbeyi, Cumhuriyet devrimlerinin kuşatılmamış son mevzilerine saldırılarak ulaşılmaya çalışılıyor. 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’na haremlik, selamlık uygulaması ile girilerek saray rejiminin yukarıdan aşağıya çürümüş bir toplum projesi yaratma heveslerini gençlik kursaklarında bırakmalı! Bilimsel ve laik eğitimin karşısına kümelenen bu gerici ittifakın toslayacağı duvarı, biz istibdat rejimine karşı tıbbiyeli İbrahim Temo’larla ördük. O duvarın harcı sağlam olduğu gibi suyunu da radikal aydınlanmacılıktan alır. Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nden çıkıp Anadolu’nun yoksul köy çocuklarına harf devrimi öğretmeye giden Ayşe öğretmenlerin soluğu bu kavgadadır. Harun Karadeniz’in bilimsel, parasız ve laik eğitim mücadelesi uğruna; sağ kolunu omuzundan keserek, yurtseverlik borcunun diyeti olarak gericilerin üzerine fırlattığı bu mücadele de, bizim geri duracağımızı düşünenler çok büyük bir yanılgı içerisindedir. Karanlığınızın üzerine doğan aydınlığa kızlı, erkekli yürüyeceğiz. Memleketin tüm Yurtsever, Cumhuriyetçi ve Devrimci öğrencileri görev başına!”

“İMZA KAMPANYASI BAŞLATTIK”

Şevik, sözlerini şöyle tamamladı: “CHP Gençlik Kolları olarak, imza kampanyası başlattık. Kampanya çerçevesinde, herkese ulaşıp eğitim-öğretimle ilgili sıkıntıları anlatıp, destek isteyeceğiz. İmza kampanyasına destek olmak isteyen ve bizlerin ulaşamadığı vatandaşlarımız varsa, ilçe başkanlığımıza gelerek, Vatandaşlarımız, 10.00-16.00 saatleri arasında partimize gelip imza verebilirler.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol