Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı:

“Liselerde okuyan çocuklarımızın da taşınması gerekir”

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı:

“Liselerde okuyan çocuklarımızın da taşınması gerekir”

17 Eylül 2014 Çarşamba 08:38
Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı:
 Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı, dün yaptığı açıklamada, lise düzeyinde eğitim gören öğrencilerin bu yıl taşımalı sistemden çıkarılması konusunda değerlendirmelerde bulunurken, ilkokul öğrencilerinin taşınması konusunda yaşanan sıkıntılara da dikkat çekerek devletin, işini zamanında yapmamasını sert bir şekilde eleştirdi.

BARINMA YOK, TAŞIMA YOK

Liselerde öğrenim gören öğrencilerin bu yıl taşımalı sistemden çıkarıldığını kaydeden Çıkıkçı, “Liseye başlayan çocuklarımıza yeterli yurt yok. Endüstri Meslek Lisesi yurdu da yıkılınca bu sıkıntı daha da arttı. Yurt bulamayan çocuklar ne yapacak?” diye sordu. Yurt bulamayan ve köylerden gelmek zorunda kalan çocukların okula araçla gelmek zorunda kalmasının, ailelerine ekonomik anlamda da bir külfet getireceğine işaret eden Abdülaziz Çıkıkçı, “Ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocukları da iyi eğitim almak istiyor. 700-800 TL maaş alan bir ailenin çocuğu okullara nasıl gelecek? Bu aileye önemli ölçüde külfet getirecek. Ayrıca her gün araçla Keşan’a gelmek zorunda kalacak olan bu öğrenciler, her gün 2 saat erken kalkmak zorunda kalacaklar. Bu da başarılarını önemli ölçüde etkileyecektir.” diye konuştu.

GEREKLİ MERCİLERE BASKI YAPILMALI

Lise düzeyindeki öğrencilerin taşınmamasının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine vurgu yapan Çıkıkçı, “Liselerde okuyan çocukların da taşınması gerekiyor. Çünkü bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yapması lazım. Herkesin baskı yapması gerekiyor ve bu çocukların iyi eğitim görebilmesi için taşınması gerekiyor. Bu konudaki sıkıntıların çözülmesi için gerekli mercilere baskı yapılması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

DEVLET, İŞİNİ ZAMANINDA YAPMALI

2014-2015 eğitim öğretim yılının sıkıntılı başladığını dile getiren Abdülaziz Çıkıkçı, konuyla ilgili olarak devletin işini zamanında yapmadığını öne sürerek, “Sıkıntılar belli, sıkıntıların çözümleri de belli. Bu sıkıntıların çözülmesi için gerekli yerlere müracaat edildi. Ama bu konuda devletin biraz daha seri hareket etmesi lazım. Devletin işini zamanında yapması lazım. Çözümü de zamana yaymaması lazım. İşi zamanında planlayarak uygulamaya geçmesi gerekir. Devlet hala birtakım konularda ağır davranıyor. Bu da hem şık hem de doğru bir şey değil.” dedi.

Çıkıkçı, sözlerinin sonunda 15 köydeki öğrencilerin taşıma ihalelerinin de biran önce sonuçlanması gerektiğine de dikkat çekti.

Son Güncelleme: 18.09.2014 08:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol