“Eğitimde öncelik, okul öncesinde”

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı Sevgi Anaokulu öğrencilerini ziyaret ederek onlara çikolata verdi.

“Eğitimde öncelik, okul öncesinde”

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı Sevgi Anaokulu öğrencilerini ziyaret ederek onlara çikolata verdi.

12 Aralık 2012 Çarşamba 11:34
 “Eğitimde öncelik, okul öncesinde”

 “Eğitimde öncelik, okul öncesinde”

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, dün, Sevgi Anaokulu ziyareti sırasında, Keşan’daki okul öncesi eğitimde yapılması gerekenlerle ilgili bilgi verdi.

Okul Müdürü Ayfer Özlem Milet’ten, okuldaki sınıflar ve mevcutları hakkında bilgi alanDınkırcı, eğitimde önceliğin okul öncesi eğitimde olduğunu bildirdi. Bekir Dınkırcı, çocuklarla tek tek ilgilendi ve onlara çikolata hediye etti.

Okul öncesi eğitimde hem öğrenci hem de velilerle ne kadar iletişim sağlanırsa gelecekte eğitim alanında o kadar başarılı olunacağının altını çizen Dınkırcı,“Öğretmen öğrenci ve veli koordinasyonunda herhangi bir sorunumuz yok. 0-6 yaş arasındaki çocukların eğitimi çok önemli. Keşan’da bu konuda ileri düzeyde bir eğitim veriliyor.” dedi.

Dınkırcı, okul öncesi çocuklara aşılanacak diş sağlığı ve trafik gibi eğitimlerin ömür boyu etkili bir uygulama şekli olduğuna vurgu yaptı ve bu noktada öğretmenlerin eğitimdeki rolünün yadsınamayacağını dile getirdi.

Keşan’da okul öncesi eğitim çağındakilerden %98’lik bir kesime ulaştıklarına ve bu seviyenin ülke seviyesinin çok üstünde olduğuna işaret eden Bekir Dınkırcı, “%2’lik kalan kısmı da eğitime almak için mücadelemiz sürüyor. Ayrıca Keşan’da bazı dezavantajlı bölgelerde Keşan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı proje sayesinde okul öncesi eğitimde yeni bir atağa kalkıyoruz. Bu proje sayesinde çocuklarımızı eğitime daha erken yaşlarda kavuşturacağız. Okullarda bu öğrencilere yeme içme konusunda destek sağlanacak.”diye konuştu.

 


Son Güncelleme: 16.12.2012 13:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol