mersin escort

Kaymakam Bekir Dınkırcı

TEOG Sınavı 28-29 Nisan’da yapılacak

Kaymakam Bekir Dınkırcı

TEOG Sınavı 28-29 Nisan’da yapılacak

23 Nisan 2014 Çarşamba 11:10
404 Okunma
Kaymakam Bekir Dınkırcı
 Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, 28-29 Nisan 2014 Pazartesi ve Salı günleri, Keşan merkez, belde ve köy ortaokullarında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı yapılacağını bildirdi.

Dınkırcı; 09.00, 10.10 ve 11.20 olmak üzere 3 oturumda gerçekleştirilecek sınavın toplam 79 salonda, bin öğrencinin katılımı ile gerçekleştirileceğini belirtti.

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için sınava girecek adayların, sınav saatinden yarım saat önce sınava girecekleri sınav merkezinde hazır bulunmalarını isteyen Bekir Dınkırcı, şunları ifade etti:

“Adaylar, sınava girerken yanlarında fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi, nüfus cüzdanı (veya pasaport), en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaklardır. Kimlik belgeleri (nüfus cüzdanı veya pasaport) yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaklardır.

Adayların sınava girerken yanlarında ve üzerlerinde kesinlikle sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihaz ve saat fonksiyonu dışında özellikleri olan saat vb. bulundurmamaları gerekir.

Adayların gürültü kirliliğinden uzak, sessiz ve huzurlu bir ortamda sınava girmelerinin sağlanabilmesi için sınavların yapılacağı okul çevrelerinde sessizliğin sağlanması, araç sahiplerinin mümkün olduğu kadar okul çevrelerinde araçlarını park etmemeleri, sınav merkezlerinin önünde uzun süreli bekleme yapmamaları ve kornalarını sınav saatleri süresince mümkün olduğunca kullanmamaları, sınav yapılacak okulların önünde yüksek ses müzikle araçlarını kullanmamaları, seyyar satıcıların da sınav yapılacak okulların çevresinde ve okul bahçelerinin içinde bulunmamaları, sınavda görevli memurların uyarı ve ikazlarına uygun hareket etmeleri hususunda tüm halkımızdan gereken hassasiyeti göstermelerini istiyoruz.”

Son Güncelleme: 23.04.2014 11:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol