Keşan Fen Lisesi Bilim Fuarı açıldı

YÜKSEL: BU POJE, ÇOCUKLARIMIZA GÜVENİN ESERİDİR

Keşan Fen Lisesi Bilim Fuarı açıldı

YÜKSEL: BU POJE, ÇOCUKLARIMIZA GÜVENİN ESERİDİR

15 Mayıs 2013 Çarşamba 00:25
Keşan Fen Lisesi Bilim Fuarı açıldı
 Keşan Fen Lisesi Bilim Fuarı, dün Yenimuhacir’deki okul binasında açıldı.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte, yağmur nedeniyle bazı aksaklıklar yaşandı. Keşan Etkinliğe, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Küçükkarakaş, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel, ilçe milli eğitim müdürleri, resmi daire amirleri, belde belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Sunuculuğunu okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Taş’ın yaptığı program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Daha sonra ise konuşmalara geçildi.

YÜKSEL: BU POJE, ÇOCUKLARIMIZA GÜVENİN ESERİDİR

İlk olarak söz alan Yüksel, Keşan Fen Lisesi tarafından gerçekleştirilen Bilim Şenliği’nin, “4006- TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı” kapsamında düzenlemiş olduğunun altını çizerek, “2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ülke genelinde 1000 Pilot Okul’da bilimsel uygulamalı proje fuarı düzenleniyor. Bu 1000 Pilot Okul arasında Keşan Fen Lisesi ve Keşan Ahmet Yenice Ortaokulu da var. Bu başarıda Edirne İl Milli Eğitim müdürlüğü’nün ciddi payı var. Okulların seçiminde önemli etken oldular. Bu bir beyin fırtınasıdır, aynı zamanda çocuklarımıza güvenin eseridir.” dedi.

ÖZCAN: EDİRNE’NİN EĞİTİME BİRİNCİ ÖNCELİĞİ VEREN YÖNETİCİLERİ VAR

Daha sonra söz alan Hüseyin Özcan da Bilim Şenliği’nin yağmurlarla gelen bereketli bir gün olduğunun altını çizerek, Edirne ilçe milli eğitim müdürleriyle Keşan’a bir çıkartma yaptıklarını söyledi.

Bundan sonra da Keşan’ı daha sık ziyaret edeceklerini de ifade eden Özcan, şöyle dedi: “Bizlerin amacı, araştıran, düşünen, sorgulayan, yaratıcılığı ön plana çıkmış, ülke ve dünya gündemindeki gelişmeleri takip edip, kalkınmaya katkıda bulunabilecek bireyler yetiştirmektir. Keşan, eğitim açısından çok zengin bir ilçe. Edirne’nin vali, kaymakamlar ve milli eğitim müdürleri gibi eğitime birinci önceliği veren çok değerli yöneticileri var. Ayrıca Keşan’ın oturmuş bir eğitim kadrosu bulunuyor.”

DINKIRCI: HİÇBİR BAŞARI TESADÜFİ DEĞİLDİR

Son olarak mikrofona gelen Dınkırcı da yaptığı konuşmada, “Bin okul içerisinde ilçemizden Fen Lisesi ve Ahmet Yenice Ortaokulu’nun bu başarısı iltifata tabidir. Milli eğitim camiasını, velilerimizi ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Bunlar onlarca saat emeğin sonucunda ortaya çıkıyor. Tek bir şeye ihtiyacımız var, o da bilimsel olarak çok çalışmak. Bu örneği sergiledikleri için Keşan Fen Lisesi’ni ve emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum. Bizim bu potansiyelimiz var.  Yeter ki birlik beraberlik içinde bütüncül hareket edelim. İnşallah bundan sonraki süreçte Keşan’da çok daha büyük başarılara hep beraber imza atacağız.” dedi.

STANTLAR GEZİLDİ

Konuşmaların ardından, Bilim Şenliği’nin açılış kurdelesi, Dınkırcı, Özcan ve beraberindekiler tarafından kesildi. Açılıştan sonra proje stantları gezildi. Proje sorumluları hazırladıkları projeler hakkında Kaymakam Bekir Dınkırcı ile katılımcılara bilgiler verdi. Dınkırcı da proje sorumlusu öğrencileri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederek gelecekteki hedeflerini, meslek seçimlerini sordu. Geleceğin bilim adamlarını gördüğünden dolayı gururlandığını ifade eden Bekir Dınkırcı, Ezgi Sanbur adlı öğrencinin kanser projesiyle de yakından ilgilendi. Stantların gezilmesinden sonra program sona erdi. Keşan Fen Lisesi Bilim Şenliği Sergisi bugün de gezilebilecek. 

Son Güncelleme: 15.05.2013 00:26
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol