Keşan TSO’dan 1200 öğrenciye kırtasiye yardımı

Keşan (Ticaret ve Sanayi Odası) TSO; Keşan, İpsala ve Enez’e bulunan ilköğretim ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kırtasiye yardımı yaptı.

Keşan TSO’dan 1200 öğrenciye kırtasiye yardımı

Keşan (Ticaret ve Sanayi Odası) TSO; Keşan, İpsala ve Enez’e bulunan ilköğretim ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kırtasiye yardımı yaptı.

Medya Keşan
Medya Keşan
07 Ekim 2021 Perşembe 07:44
Keşan TSO’dan 1200 öğrenciye kırtasiye yardımı

MEHMET AYTAÇ

Keşan TSO’nun, TOBB (Türkiye Odalar ve  Borsalar Birliği) ile her yıl geleneksel olarak yaptığı eğitim yardımları, bu yılda Keşan, İpsala ve Enez ilçelerinde belirlenen okullara dağıtıldı. İlçe milli eğitim müdürlükleri ve okul müdürleriyle işbirliği içerisinde yapılan yardımlar, toplamda 1200 ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaştırıldı.

“55 ÖĞRENCİYE TABLET HEDİYE EDİLDİ”

Eğitim yardımlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, bu yardımların her yıl düzenli olarak yapıldığını ifade ederek şöyle konuştu: “Dünyayı etkisi altın alan Covid-19 Salgınıyla beraber pandemi şartları altında geçen yaklaşık 1,5 yıl aradan sonra okullarımızda yüz yüze eğitim tekrardan başladı. Pandemi sürecinde de çocuklarımızın derslerinden geri kalmaması ve online eğitimlerine düzenli olarak katılmaları için Keşan TSO olarak ‘’Uzaktan Eğitime Sen de Yakından Destek Ol’’ kampanyasını başlattık. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müz iş birliğinde değerli oda üyelerimizin ve Keşan halkımızın da destekleriyle evlerde, işyerlerinde kullanılmayan masaüstü, dizüstü bilgisayarları, monitörleri, tabletleri, klavye ve benzeri cihazları toplayarak gerekli tamir ve tadilat işlemlerini yaptıktan sonra Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müzle beraber tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi yüzlerce öğrencilerimize ulaştırdık. Yine pandemi süreci içerisinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’miz öncülüğünde başlatılan ‘’Küçük Parmaklar’’ kampanyası kapsamında ihtiyaç sahibi 55 öğrencimize klavyeli tablet bilgisayar hediye ettik. Keşan TSO olarak uzaktan eğitim sürecinde de öğrencilerimizin eğitime erişim sorunlarını çözmeye yönelik adımlar attık. Başlayan yeni eğitim öğretim yılı olan 2021-2022 yılında da geçen yıllarda olduğu gibi Keşan, İpsala ve Enez’de ki ilköğretim ve ortaöğretim okullarımızda ki ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına kırtasiye desteği sağlıyoruz. Bu yılda üç ilçemizde toplam 1200 öğrencimiz bu desteklerden yararlandı. Keşan TSO olarak iş dünyamızın taleplerini ilgili yerlere ileterek, yerel işletmelerimizin yanında olduğu kadar yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızın da yanlarında olma misyonunu ilke edinerek çalışıyoruz. Öğrencilerimize yapılan her destek geleceğimize yapılan bir yatırımdır. Sosyal sorumluluk bilinci ile geleceğimiz için atılan her adımın yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz.’’

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol