Keşan’da TEOG’a 864 öğrenci katılacak

TEOG YAPILAN OKULLARDA DERS YAPILMAYACAK

Keşan’da TEOG’a 864 öğrenci katılacak

TEOG YAPILAN OKULLARDA DERS YAPILMAYACAK

24 Kasım 2015 Salı 07:26
489 Okunma
Keşan’da TEOG’a 864 öğrenci katılacak
 Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker Erarslan, TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sistemi kapsamında, sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik 25 ve 26 Kasım'da Milli Eğitim Bakanlığı'nca yapılacak merkezi ortak sınavlara, Keşan’da 17 kurumda 864 öğrencinin katılacağını bildirdi.

Erarslan, TEOG’a Türkiye genelinde ise 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin gireceği belirtilerek, “Ortak sınavlar, yurt içinde 970 merkezde, 16 bin 237 okulda, 91 bin 349 salonda, yurt dışında ise 7 ülkede, 14 merkezde, 22 okulda gerçekleştirilecek. Merkezi ortak sınavlarda 200 bin öğretmen görev yapacak. Sınav öncesinde özel gereksinimlerini belgelendiren ve bilgileri süresinde modüle işlenen 1 öğrenci hastanede, 1 öğrenci cezaevinde, 152 öğrenci evde, 9 bin 317 öğrenci tek kişilik sınıfta sınava alınacak. Sınav, yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde her iki gün yapılacak oturum için 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak. Teneffüs araları, 20 dakika olacak. Sınav uygulaması tüm merkezlerde eş zamanlı gerçekleştirilecek. Öğrenciler, yarın (25 Kasım Çarşamba) yapılacak birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 26 Kasım Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek. Her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçık türleri kullanılacak ve her bir ders yazılısının süresi 40 dakika olacak. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alınacak. Öğrenciler, bilgisayar özelliği bulunan her türlü cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz veya radyo gibi iletişim araçları ile sınava alınmayacaklar. Bunları bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, sınav kurallarının ihlali gerekçesiyle sınav salonundaki görevlilerce hazırlanan tutanakla geçersiz sayılacak.”

TEOG YAPILAN OKULLARDA DERS YAPILMAYACAK

İlker Erarslan, ortak sınavların yapıldığı günlerde sınavların yapıldığı okullarda ders yapılmayacağını dile getirerek, şunları söyledi: “Ancak ortak sınavlarda görevli olmayan o okulun öğretmenleri de sınavların yapıldığı gün saat 09.00'da kendi okullarında hazır bulunacaklar. MEB tarafından 1. dönem TEOG kapsamındaki mazeret sınavları ise 12-13 Aralık 2015'de gerçekleştirilecek. Sınav sonuçlarının ise 2016 Ocak ayında açıklanması bekleniyor.”

BAŞARILAR DİLİYORUM

Sınava girecek öğrencilere başarılar dileyen ve 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Erarslan, “Toplumun geleceğini oluşturacak, ülkemizi daha ileri noktalara götürecek olan bireyleri yetiştirip hayata hazırlayacak olan sizlersiniz. Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal gaye ve hizmet mesleğidir. Bu düşünceden hareketle bir insanı yetiştirmenin toplumu yüceltmek kadar önemli olduğu aşikardır. Öğrencilerimizin başarılı olması için gerekli tüm özveri ve emeği gösteren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Bu vesile ile başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ahrete intikal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet dilerken tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor aile ve sevdikleriyle huzur, sağlık ve mutluluklar diliyorum.” dedi.

 

Son Güncelleme: 25.11.2015 10:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol