“Menar’ı Keşan’a getirdiğimiz için çok mutluyuz”

Eren Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi Kurucusu İbrahim Köktürk, 4-12 yaş grubu çocuklar için zeka geliştirici bir program olan “Mental Aritmetik”i Türkiye’ye getiren Menar'ın şubesini açarak bu programı Keşan'a da getirdikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

“Menar’ı Keşan’a getirdiğimiz için çok mutluyuz”

Eren Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi Kurucusu İbrahim Köktürk, 4-12 yaş grubu çocuklar için zeka geliştirici bir program olan “Mental Aritmetik”i Türkiye’ye getiren Menar'ın şubesini açarak bu programı Keşan'a da getirdikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

29 Aralık 2012 Cumartesi 01:13
“Menar’ı Keşan’a getirdiğimiz için çok mutluyuz”
Keşan’da başlattıkları Mental Aritmetik eğitimi programının henüz 10. haftasında olmalarına rağmen bu eğitimin çocuklar üzerindeki zeka arttırıcı etkisini somut olarak görmeye başladıklarını belirten Köktürk, “Aralık ayında Türkiye çapında yapılan Okulistik sınavında öğrencilerimizden Zeynep Güneş Türkiye birincisi oldu. Öğrencimizi ve ailesini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.

Köktürk, daha sonra  Mental Aritmetik eğitimi hakkında şu açıklamalarda bulundu: 

TÜRKİYE’YE 4 YIL ÖNCE GELDİ

“Uzakdoğu kökenli olan Mental Aritmetik eğitimi, ülkemize Menar Mental Aritmetik Merkezinin kurucusu Halit Şen tarafından 4 yıl önce getirilmiştir. Şu anda Türkiye'nin hemen hemen her ilinde, hatta ilçelerinde şubeleri bulunmaktadır.”

İŞLEMLERİ ZİHİNDEN YAPMALARINI SAĞLAR

“Mental Aritmetik eğitimi Uzakdoğu’da kökeni 3.000 yıl önceye dayanan abaküsün öğrenilmesi ile başlayıp daha sonra abaküsün ortadan kaldırılması ile öğrencilerin aritmetik işlemleri abaküsün imajını zihinlerinde canlandırmak suretiyle çok hızlı bir şekilde tamamen zihinden yapmalarını sağlar.”

ÇOCUKLAR DAHA ZEKİ OLUR

“Mental Aritmetik eğitimi ile çocukların normalde pasif durumda olan beyinlerinin sağ yarısı da faaliyete geçtiğinden çocuklar daha zeki oluyorlar. Bununla birlikte toplama çıkarma çarpma bölme gibi aritmetik işlemlerini hesap makinesi ve benzeri hiçbir alet kullanmadan zihinlerinden, üstelik saniyeler içinde yapabilir hale geliyorlar. Bunun sonucunda çocukların özgüvenleri gelişiyor. Aynı zamanda dikkat ve konsantrasyonları en üst seviyeye çıkıyor. Beyinlerinin her iki yarısı da faaliyette olduğu için sözel becerileri de artıyor ve analitik düşünme becerisi de kazanıyorlar. En önemlisi de çocuklar eğlenerek öğrendikleri için matematiği seviyorlar.”

TÜM DERSLERDE BAŞARI ARTIYOR

“Mental Aritmetik eğitiminin çocukların sadece matematik değil okullarındaki tüm derslerindeki başarılarını arttırdığını bizlere bizzat velilerimiz ve öğrencilerimizin kendileri ifade ediyorlar.

Mental Aritmetik Eğitiminin Japonya'da 1960 yılından beri anaokulundan itibaren müfredatlarında zorunlu ders olduğunu özellikle belirtmek isterim.

Mental Aritmetik Eğitimini Türkiye'ye getiren ve kurumsal anlamda tek uygulayıcısının da Menar

Mental Aritmetik Merkezi olduğunu ayrıca söylemeliyim. Kurumsal anlamda uygulama kısmını da şöyle izah edeyim: Öğrencilere verdiğimiz eğitim setleri Menar tarafından konusunun uzmanı akademisyenler tarafından hazırlanmış, ders müfredatları da aynı şekilde. Kayıt olan öğrencilerimize internet şifresi veriyoruz. Öğrenci bu şifre ile www.menar.com.tr sitesindeki kendine ait sayfaya giriyor ve online alıştırmalar ve etkinlikler yapıyor. Hatta Türkiye'deki kendi yaş grubundaki diğer Menar öğrencileri ile yarışabiliyor.”

VELİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

“Kısa bir süre önce açılmamıza rağmen yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Bu vesile ile çocuklarının eğitim ve gelişimine verdikleri önemden dolayı Keşan, İpsala ve Uzunköprülü velilerimize teşekkür ediyoruz.

Geçtiğimiz hafta sonu yeni sınıflarımız açıldı. Ücretsiz tanıtım derslerimiz de devam ediyor. <Çocuğumun daha zeki olmasını istiyorum> diyen ve 4-12 yaş arası çocuğu olan tüm anne babaları Etüt Merkezimize bekliyoruz. Bize 0544 844 24 11 no.lu telefondan da istedikleri zaman ulaşabilirler.”

Son Güncelleme: 29.12.2012 01:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol