Okul Yöneticilerini Geliştirme Projesi semineri başladı

Hüseyin Özcan: “Okulların başarısı, yöneticileriyle doğrudan ilgili”

Okul Yöneticilerini Geliştirme Projesi semineri başladı

Hüseyin Özcan: “Okulların başarısı, yöneticileriyle doğrudan ilgili”

26 Aralık 2012 Çarşamba 01:12
Okul Yöneticilerini Geliştirme Projesi semineri başladı
 Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı’na sunulan “Yöneticilerin Kurumsal Yönetim ve İletişim Becerilerini Geliştirme Projesi”nin uygulama eğitimi Keşan’da da yapıldı.

Sevim Yenice Kültür Salonu’nda saat 09.00’da başlayan eğitime, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Aras, Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Koçak, okul müdürleri ve müdür yardımcıları katıldı.

KRC Danışmanlık görevlisi eğitmen Mahmut Karcı’nın yaptığı “İnsan Kaynakları” eğitiminin açış konuşmasını, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Aras yaptı. Aras, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ın, eşzamanlı olarak Edirne’de yapılan toplantıya katılması nedeniyle Keşan’a gelemediğini ifade ederek, O’nun açış konuşmasını okudu.

OKUL YÖNETİCİLERİ EĞİTİM KALİTESİNDE DOĞRUDAN ETKİLİ

Hüseyin Özcan, “Bu eğitime gerek duymamızın başlıca nedeni, kurumların başarısının yöneticiyle doğrudan ilgili olmasındandır. Liderlik vasıflarına sahip, beraberinde çalışanları etkili yönetebilen, kurum içinde ve dışında iyi bir iletişime sahip yöneticiler, eğitim çıktılarının kalitesinde doğrudan etkilidir. Bu nedenle kurumlarımızın örgütsel yönetim mantığıyla bütünleşerek üst seviyelerde eğitim ve öğretim gerçekleştirmesi için, eğitim yöneticilerimizin liderlik vasıflarını güçlendirmesi ve yönetim becerilerinin geliştirilmesi son derece önemlidir.” dedi.

LİDER OKUL YÖNETİCİSİ

Mesajında, 21. yüzyıl dünyasının getirdiği hızlı sosyo-ekonomik, politik ve teknolojik dönüşümlerin etkisiyle okul müdürlüğünün geçmiş yıllara oranla daha karmaşık bir hale geldiği, yeni koşulların okul müdürlerinin birden çok alanda liderlik yeteneği kazanmasını zorunlu hale getirdiğini de belirten Edirne Milli Eğitim Müdürü Özcan, “Okul yöneticiliği ile liderlik kavramları, artık ‘lider okul yöneticisi’ şekline dönüştü ve uygulamada son derece iyi sonuçlar veren yaklaşımların benimsenmesi gerekiyor.’ ifadelerine yer verdi.

KRC Danışmanlık görevlisi eğitmen Mahmut Karcı, katılımcılara yönetim, liderlik, etkili iletişim teknikleri, ekip çalışması, temel yöneticilik becerileri ve ücretlendirme konularında bilgiler verdi.

Yöneticilerin Kurumsal Yönetim ve İletişim Becerilerinin Geliştirme Projesi uygulama eğitimleri kapsamında bugün de saat 09.00’da KRC Danışmanlık Eğitmeni Selva Eratalar tarafından ‘Yönetim ve Liderlik’ konulu eğitim verilecek. Bugünkü seminere, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ın da katılması bekleniyor. 
Son Güncelleme: 26.12.2012 01:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol