Özel Keşan Final Anadolu Lisesi Mezuniyeti gerçekleştirildi

Özel Keşan Final Anadolu Lisesi Mezuniyeti 7 Haziran 2022 Salı günü gerçekleştirildi.

Özel Keşan Final Anadolu Lisesi Mezuniyeti gerçekleştirildi

Özel Keşan Final Anadolu Lisesi Mezuniyeti 7 Haziran 2022 Salı günü gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
09 Haziran 2022 Perşembe 10:13
Özel Keşan Final Anadolu Lisesi Mezuniyeti gerçekleştirildi

BÜLENT SAYLAM

Saat 19.00’da başlayan törene Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Özel Keşan Final Anadolu Lisesi Kurucusu Mustafa Bezbaş, Kurucu Ortağı Bircan Bezbaş, kurucu ortağı ve okul müdürü Timur Eruzun, kurucu ortağı Ümit Ateş, okul öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasından sonra mezun olan öğrencilerin isimleri tek tek okundu. 50 öğrencinin mezun olduğu törende okul birincisi Cemile Şeyma Yazıcı, okul ikincisi Nilsu Ünal, okul üçüncüsü Ceren Karatay’a plaketleri verildi.

YOLUNUZ VE BAHTINIZ AÇIK OLSUN

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, şunları söyledi: “Kıymetli müdürüm, değerli öğretmenlerim, basınımızın güzide mensupları, saygıdeğer veliler sevgili öğrenciler 2021-2022 eğitim-öğretim yılının sonuna geldiğimiz bugünlerde değerli evlatlarımızı, yüksek eğitim kademelerine Türkiye’mizin geleceğine doğru uğurlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. İnsan var olduğundan beri yeni şeyler öğrenmek, bilgiye sahip olmak ister. Gelişmiş toplumlarda bilgi, güç ve otoritedir. Bilgiye ulaşmak için ise modern teknoloji ile donatılmış kurumlara ihtiyaç vardır. Bu kurumlar okullardır. Okulumuzun amacı siz sevgili gençlerimizi bilgilendirerek hayata ve geleceğe hazırlamaktır, yetiştirmektir. Okul uygarlığın geliştiği yerdir. Bizler sizlerin başarılarınızla gurur duyacak sizleri her zaman takip edeceğiz. Geleceğiniz geleceğimiz olacaktır. Keşan ilçemiz eğitimde, sportif faaliyetlerde, kültürel alanda başarılarıyla dikkat çeken bir ilçemizdir. Bu başarıların altında yöneticisinden, öğretmenine, öğrencisinden, velisine Keşan eğitim, ailemizin her bir mensubunun Keşan’da yaşayan her bir vatandaşımızın doğrudan veya dolaylı emeği katkısı ve desteği var. Bu ailenin önemli bir parçası olan Özel Keşan Final Anadolu Lisemiz ile ilçemizin bu başarısındaki katkısı takdire şayandır. Keşan ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak okullarımızda birlikte bir ekip ruhu ile geleceğimiz çocuklarımızı ve gençleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın ve onlara rehberlik etmenin çabası ve gayreti içindeyiz. Bu anlayış ve özveri ile çalışmaya devam edeceğiz. Dürüstlük, çalışkanlık, milli ve manevi değerlere bağlılık, vatanını, milletini, bayrağını seven birlik ve beraberlik duygularının yaşayan, yaşatan, donanımlı, Atatürk ilke ve İnkılâplarına bağlı hayallerinden asla ve asla vazgeçmeyeceğiz. Bir hayat felsefeniz olacağına inancımız tamdır. Bu vesileyle bu güzel organizasyonu düzenleyen Özel Keşan Final Anadolu Lisesi yöneticilerine, öğretmenlerine, öğrencilerine, velilerine teşekkür ediyorum. Bugün mezun olan öğrencilerimizi ve siz değerli ailelerini de tebrik ediyor, bundan sonraki hayatlarında sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun."

ÖĞRENCİLERİMİZİN HİÇ BİRİNİN İÇİNDEN VATAN HAİNİ ÇIKMADI

Özel Keşan Final Anadolu Lisesi Kurucusu Mustafa Bezbaş da konuşmasında şunları kaydetti: “Değerli velilerimiz, değerli arkadaşlar, sevgili öğrenciler, değerli misafirlerimiz Çocuklarımızı mezun ediyoruz. Hep mezuniyet töreninde ben liyakate inanırım okulumuzu yöneticiler. 25 yıllık eğitim öğretim hayatımızda çok şey yaptık ama bir tek şey yapmadık. Kaymakamlarımız var,  valilerimiz var yetiştirdiğimiz emniyet müdürleri var, subaylar var, öğretmenler var, çiftçiler var, kantinciler var ama hiç birinin içinden vatan haini çıkmadı. Hepsi Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı Atatürk’ü seven, bu cumhuriyetin ilkeleriyle yetiştirdiğimiz insanlar. Tüm çocuklarımızı da öyle yetiştirdik. Onları sevgiyle ördük. Bu ülkenin değerlerine göre yetiştirdik. Bu ülkede yaşayacakları bu ülkeye hizmet edecekleri amacıyla yetiştirdik. İnşallah onlardan bir ricamız da üniversiteyi okuduktan sonra da bu güzel yurdumuza hizmet etsinler. Onlar beyinlerini bu güzel ülke için kullansınlar. Bu güzel ülkede hepimize yer var. Bu güzel ülkede hepimize iş var. İnşallah hep birlikte güzel günlere onları ışıl ışıl, pırıl pırıl bir geleceğe uğurluyoruz. Hepinize teşekkür ederim, saygılar sevgiler sunuyorum.” 

BİZİ UNUTMAYIN ÇÜNKÜ BİZ SİZİ UNUTMAYACAĞIZ

“Ey, büyük Atatürk Açtığın yolda hiç durmadan yürüyeceğime and içerim.” diyerek sözlerine başlayan Özel Keşan Final Lisesi Okul Müdürü Timur Eruzun, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “İlçe Milli Eğitim Müdürü. Kurucu temsilcimiz, Kurucum, değerli arkadaşlar, eğerli velilerimiz, sevgili öğrenciler. Şu ilkokul tabelasını gördüğümde hep aklıma az önce söylediğim cümle gelir. Büyük Atatürk açtığın yolda gösterdiğin hedefe hiç durmadan yürüyeceğime and içerim. Yeni nesil pek bilmez onu, ama velilerimizin çoğu, bunu her sabah söylemiştir okul bahçesinde. Ben Mustafa bey'den biraz daha konuşmamız uzatacağım. Çünkü hem okul müdürü hem de bir öğrenci velisi olarak konuşacağım.  2003-2004 yılı hatırlıyorsunuz, değil mi? Ufacık doğmuştu ellerimizde. 2022 kocaman delikanlılar genç kızlar oldular. Çok emek sarf ettik. Çok emek sarf ettiler. Sonuçlarını alacaklar. Bundan eminim, inanıyorum. Ben onlara 1-2 nasihatte bulunacağım. Biz okulda, okulun ilkeleri içerisinde, doğruluk, dürüstlük, samimiyet, adalet ve adil olmak gibi kavramlar oluşturduk. Onlara yaklaştık. Sözde değil bunu uygulayarak onlara öğretmeye çalıştı. Eğitim ailede başladı. Öğretimi biz de. Biz bunları öğrettik. Benim vicdanım bu konuda çok rahat. Bundan sonraki hayatınızda doğruluk, dürüstlük, samimiyet yanınızda olsun. Ve arada size kızdım. Öfkelendim belki bazen kalbimizi kırdın. bir baba hassasiyeti unutmayın. Kısıtlı değildir. Kırdıysam sizi özür dilerim, beni affedin.  Bu kızgınlığımdan en çok nasibini alan kendi çocuğumdan da özür diliyorum. Çünkü ben size 1 kızdıysam ona 10 katı kızmışımdır. Beni affedeceksiniz biliyorum; çünkü ne demek istediğimi her biriniz anne baba olduğunuzda bunları yaşayarak öğreneceksiniz. Sizleri seviyorum, bizi unutmayın çünkü biz sizi unutmayacağız. Teşekkür ederim.”  

Konuşmaların ardından öğrencilerin devir teslim töreni gerçekleştirildi. Daha sonra öğrenciler müzik eşliğinde doyunca eğlendiler.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol