mersin escort

Sevgi Anaokulu Şenliği yapıldı

MİLET: EĞİTİM; ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİ ÜÇGENİNDEN OLUŞAN BİR PLATFORMDUR.

Sevgi Anaokulu Şenliği yapıldı

MİLET: EĞİTİM; ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİ ÜÇGENİNDEN OLUŞAN BİR PLATFORMDUR.

29 Mayıs 2013 Çarşamba 10:16
444 Okunma
Sevgi Anaokulu Şenliği yapıldı
 Sevgi Anaokulu’nun yılsonu şenliği dün yapıldı.


Okul bahçesinde gerçekleştirilen ve saat 18.00 sıralarında başlayan şenliğe Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Tamer Ünüvar, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel ile diğer davetliler katıldı.

Sunuculuğunu Okulun Stajyer Öğretmeni Nuray Günal’ın yaptığı program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Daha sonra konuşmalara geçildi.

 

MİLET: EĞİTİM; ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİ ÜÇGENİNDEN OLUŞAN BİR PLATFORMDUR.   

İlk olarak konuşan Okul Müdürü Ayfer Özden Milet, anaokulu eğitiminin çocuk için dünyaya açılan bir pencere olduğunu belirterek şunları söyledi: “Çocuklarımızın toplum önünde kendini ifade edebilme, güvenlerini artırma, Türk kültürünü tanıma ve sergileme, büyüdüklerinde arşivlerinde tatlı anılar bulunan bir gün yaşatmak için bu programı hazırladık. Hepinizin bildiği gibi okul öncesi eğitim süresince, çocuklarımız, ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı, çocuklarda öğrenmeye olan ilgiyi uyandırmak, çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır. Eğitim; öğrenci, öğretmen ve veli üçgeninden oluşan bir platformdur. Bu birliktelik, ne kadar bilinçli ve sağlıklı olursa, çocuklarımız da o oranda sağlam bir kişilik kazanır. Eğitimin sağlam temeller üzerine kurulmasında ve insanların ileri yaşlarındaki başarılarında okul öncesi eğitimin önemi artık bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Anaokulu eğitimi çocuk için dünyaya açılan bir penceredir. Eğitimin ilk basamağı olan okul öncesi eğitim, gömleğin ilk düğmesidir ve doğru olarak iliklenmesi gerekir.”

MİNİKLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Konuşmaların ardından, minik öğrenciler, yıl boyunca hazırladıkları biribirinden güzel gösterileri sunarak hünerlerini sergiledi.   Son Güncelleme: 29.05.2013 10:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol