mersin escort

Turizm Haftası kutlandı

15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle Keşan Feride Mehmet Çuhacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından dün yürüyüş gerçekleştirildi. 

Turizm Haftası kutlandı

15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle Keşan Feride Mehmet Çuhacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından dün yürüyüş gerçekleştirildi. 

17 Nisan 2018 Salı 09:25
140 Okunma
Turizm Haftası kutlandı

AYŞİN SEÇİL GEZER

Saat 10.30 sıralarında Keşan Orman İşletme Müdürlüğü önünde toplanarak kortej oluşturan öğrenciler Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe; Keşan Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan Feride Mehmet Çuhacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, öğrencileri ve vatandaşlar katıldı. 

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Keşan Feride Mehmet Çuhacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Neriman Cesur, şu konuşmayı yaptı: “Turizm, ekonomiyi geliştirmesi, istihdam yaratmaya, doğal, kültürel ve sosyal çevrenin korunmasındaki etkisi ve dış ödemeler dengesine olumlu katkıları nedeniyle ülkelerin kalkınmasında önemli bir yer tutmaktadır. Ülkemiz zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Ayrıca iklimi ve doğal güzellikleri ile de önemli bir turizm bölgesidir. Turizm işletmelerinde çağdaş düzeydeki hizmete, Türk insanının konukseverliği ayrı bir boyut kazandırmaktadır. Bilgi ve iletişim çağında turizm, artan kültürler arası etkileşim ile farklı kültürlerin farklı topraklarda buluşmalı olarak görülebilir. Turizm, artık sadece güneş, kum, deniz turizminin sezon açılışı değildir. Ülkemiz artık on iki ay turizm sezonu haline gelmiştir. İlçemiz ise Saros Körfezi gibi önemli bir turistik çekim merkezine sahiptir. Denizi, doğası ve kültürel değerleri ile turizm açısından önemi her geçen gün artmaktadır. Planlı ve sürdürülebilir bir turistik kalkınma ile ilçemiz, Kuzey Ege’nin en uç turistik noktası olarak rakipleri ile yarışabilecek konuma gelecek, ileride turistik faaliyetler çeşitlendirilip dört mevsime Yayılarak ilçemizin ekonomik kalkınmasında turizm büyük bir paya sahip olacaktır. Bu hedefi gerçekleştirmede yerel yönetimler, özel sektör ve siz geleceğin turizmcilerine büyük görevler düşmektedir. Bu görevleri layıkıyla yerine getireceğinize inanıyorum. ‘Turizmin yolu barış ve kalkınma yoludur.’ ‘Turizm hizmet, gelişir, sevgi ile büyür.’ Bu sloganlarla konuşmama son verirken, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

Konuşmanın ardından halk oyunları gösterisi sunuldu ve program sona erdi. 

Turizm Haftası kutlandı

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol