Turnuva

Yekta Baydar’ı Anma Satranç Turnuvası’na 112 sporcu katıldı

Turnuva

Yekta Baydar’ı Anma Satranç Turnuvası’na 112 sporcu katıldı

02 Aralık 2014 Salı 08:00
Turnuva
 Yekta Baydar Ortaokulu, Türkiye Satranç Federasyonu İlçe Temsilciliği ve Keşan Satranç ve Zekâ Oyunları Eğitim Merkezi Derneği işbirliğinde düzenlenen Yekta Baydar’ı Anma Satranç Turnuvası dün toplam 112 sporcunun katılımı ile Köşk Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Saat 10.00’da başlayan turnuvaya, miniklerde 35, küçüklerde 64 ve yıldızlarda da 36 sporcu kaydını yaptırdı. Toplam 135 başvurunun olduğu turnuvada yapılan kayıt kontrol sonrasında 112 sporcu yarıştı. 7 – 15 yaş arası minikler, küçükler ve yıldızlar kategorisinde yarışan sporcular kupa alabilmek için kıyasıya yarıştı. Yarışmaya katılmaya hak kazanan sporcuların kategorilere göre dağılımı ise şöyle gerçekleşti. Minikler Kategorisi:27, Küçükler Kategorisi: 55, Yıldızlar Kategorisi: 30

Turnuvanın Başhakemliğini Ulusal Hakem Derya Özkan,  yaptı. Turnuvada ayrıca hakem olarak Rıdvan Bilgin, Mustafa Çakır, Mustafa Alcan ve Alpay Tolga Elegeçmez görev aldı.

Turnuvanın açılışına Kaymakam Bekir Dınkırcı, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker Erarslan, Yekta Baydar’ın annesi Sevil Baydar, babası Hikmet Baydar, Yekta Baydar Ortaokulu Müdürü Ziya Dikici ve kalabalık bir sporcu ailesi grubu katıldı. Kaymakam Dınkırcı yaptığı açış konuşmasında gençlerin, çocukların spor yapmasının önemine değindi ve başarılar diledi. Turnuva daha sonra Kaymakam Dınkırcı’nın yaptığı hamle ile başladı. Belediye Başkanı Mehmet Özcan da saat 13.00 sıralarında KÖŞK düğün Salonu’na gelerek turnuvayı ziyaret etti, müsabakaları bir süre izledi.

Saat 16.00’ya kadar süren karşılaşmaların sonucunda dereceye giren sporcuların isimleri şu şekilde gerçekleşti.

Minik Kızlar: Ayben Tırnak, Nisa Açelya, Rümeysa Özdemir

Minik Erkekler: Furkan Sel, Atahan Ödemir, Emirhan Çalen

Küçük Kızlar: Şeyma Yazıcı, Dilay Turan, Beyza Nur Bulut

Küçük Erkekler: Umut Başaran, Ali Emre Sayan, Hasan Can Yıldırım

Yıldızlar: Barış Kıral, Harun Alkan, Berkay Kıran

Turnuvanın sonunda başarılı olan sporculara birincilik, ikincilik ve üçüncülük kupası verildi.

Son Güncelleme: 03.12.2014 08:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol