mersin escort

Ziyaret

KİZİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın’ı ziyaret etti

Ziyaret

KİZİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın’ı ziyaret etti

18 Nisan 2014 Cuma 11:33
488 Okunma
Ziyaret
 Keşan İzcilik İhtisas Gençlik ve Spor Kulübü (KİZİK) Başkanı Ali Milli ve İzcilik Kulübünün İzcileri,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın’ ı makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar dilediler.

Ali Milli, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Keşan’da gençlerimiz çok şanslı, çünkü Korudağ ve Saros Körfezi gibi Keşan’ımızın zengin bir doğası var. İzcilik yapmaya da çok elverişli olduğunu düşünüyorum.” dedi ve 2012 yılında arkadaşlarıyla birlikte bir karar alarak KİZİK Kulübü’nün kuruluşunu gerçekleştirdiklerini söyledi.

İzcilik Kulübü’nün kuruluşundan bugüne kadar 2,5 yıl geçtiğini ve bu süre zarfında yakın coğrafyamızın Gelibolu Milli Parkı, Kaz Dağları Milli Parkı, İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı, Uludağ Milli Parkına olmak üzere dört farklı Milli Parkına çadır kampları düzenlediklerini ve bugüne kadar 500’e yakın lise ve üniversite öğrencisini bu kamplara götürdüklerini kaydeden Kulüp Başkanı Ali Milli, izcilik kamplarının disiplin ve sorumluluk içerisinde yapıldığını, karşılarına çıkacak bütün risklerin önceden hesaplandığını, her ihtimale karşı ilkyardım konusuna önem verdiklerini ve izcilere de imkân buldukça ilkyardım kursları verdiklerini anlattı.

Edirne Valisi Hasan Duruer’i Eylül ve Mart aylarında olmak üzere iki kere ziyaret ettiklerini, Duruer’in Yerlisu İzci Evi’ne dikilmek üzere, Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne oya ağaçları ve defne çalısı yolladığını bildiren Milli, Keşan İzcilerinin, önümüzdeki hafta Kaz Dağları Milli Parkına ikincisini düzenleyeceği kampın  2 gün 1 gece süreceğini, çadırlı izcilik kampına büyük bir talep olduğunu, Kulübün çalışmalarını ilçe dışına taşıyarak, Uzunköprü den de lise çağında 30 izcinin 2. Kaz Dağları Sarı Kız Kampına katılacağını sözlerine ekledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın ise İzcilik Kulübü’nün, Keşan ve Trakya bölgesi gençlerini izcilik disiplini, izcilik kültürü içinde, doğa sevgisi ile yetiştirmesinden dolayı Kulüp Başkanı Ali Milli’nin şahsında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Son Güncelleme: 18.04.2014 11:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol